Güncel

Türkiye'ye 4. GSM öperatörü geliyor!

NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, Türkiye'de dördüncü operatör olarak mart ayı itibarıyla abone almaya başlayacaklarını belirtti.

Türkiye'ye 4. GSM öperatörü geliyor!

NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal bazı açıklamalarda bulundu. NETGSM firmasının Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK) 2009'da aldığı sabit telefon, sanal mobil telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapı lisanslarıyla hizmet verdiğini belirtti.

Öcal, Turkcell ile sözleşme imzalayarak, kendi GSM çekirdek şebeke alt yapılarını kurduklarını anlattı. BTK'den 0510 22X XXXX numara bloku aldıklarını ve test olarak hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Öcal, "NETGSM veya mvno, kıt kamu kaynağı olan GSM için tahsis edilen frekansları yayan baz istasyonlarını, kirasını vererek diğer mobil operatörlerle ortak kullanan mobil operatördür ve işletmesel anlamda onlardan farkı yoktur. Mart ayı itibarıyla da GSM abonesi almaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye 4. GSM öperatörü geliyor!

gsm

""Diğer operatörlere göre biz, yapacağımız katma değerli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm sektörlerde Makinalar Arası İletişim (M2M) ve nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulamalar, kontrol sistemleri gibi teknolojik yazılım ve donanımsal ürünler olarak tanımlanan katma değerli hizmetler, yapay zekayla kısa süre içinde yaşantı şeklimizde, eğitimden iş hayatımıza köklü değişikliklere sebep olacak. Dolayısıyla bu ürünlerin uygulamasında kullanılacak iletişim alt yapılarına hızlı/esnek cevap vereceğiz." ifadelerini kullanarak neler yapacaklarına dair bilgi de veren Adem Öcal'ın sözlerini ne denli tutabileceğini hep birlikte göreceğiz."

Yorumlar
Asi
Bence guzel bi haber bu rekabet iyidir guzel kanpanyalar yaparlarsa bol interneti neden olmasin cazip gelirse hattı mi taşırım
Cevapla
Zübeyir
Bitince duran paketler olsun hep yüksek fatura
Cevapla
Professional Noob
iyi bari her sene numara taşıyacağım farklı bir operatör daha olacak
Cevapla
Cenk
Gelsin bakalım çekmeyen hatlara bir yenisi daha
Cevapla
Bulent Soygut
Aynısı olacaksanız olmayın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.