Güncel

Uber duyurdu! Lüks siyah taksi geri geliyor

Uber, Türkiye'de XL hizmetini Siyah Taksi adıyla geri getireceklerini duyurdu. Sosyal medyadan duyurulan hizmet şirket tarafından resmi olarak onaylandı. İşte detaylar.

Uber duyurdu! Lüks siyah taksi geri geliyor

Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda yasaklanan Uber, bir dava sürecinden geçtikten sonra tekrar hizmete başladı. Sarı ve turkuaz araçlara sahip Uber XL adını verdiği minübüs hizmetine de sahipti ancak bu kullanılamıyordu. Şimdi şirketin resmi Twitter hesabından yapılan bir açıklama ile lüks siyah minübüslerin kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Uber duyurdu! Lüks siyah taksi geri geliyor


Uber Türkiye Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Uber Siyah Taksi İstanbul'da! 8 yolcu kapasiteli, aileler ve arkadaş grupları için daha geniş oturma alanına sahip araçlarla Siyah Taksi artık Uber ayrıcalığıyla hizmetinizde" ifadelerini kullandı.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, "Uber Siyah Taksi hizmeti yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin düzenlemelerine göre faaliyet gösteren, ticari taksi plakası taşıyan ve siyah renk lüks taksi kategorisinde çalışan araçlar tarafından sunulacak. Fiyatlandırma da yine UKOME tarafından belirlenen Siyah Taksi taksimetre fiyat tarifesine göre yapılacak. Hem yerli hem yabancı Uber kullanıcılarından yoğun talep bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.