2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi

2023'te şimdiye kadarki kazanımlara göre en iyi 5 kripto para birimi!

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi

Kripto para piyasası, çoğu varlığın kazanımları sürdürmek için hayati önem taşıyan temel destek seviyelerini geri kazanmasıyla sonuçlanan küçük bir boğa koşusu yaşıyor. Yatırımcılar, rallinin piyasanın geçen yılki uzun süreli düşüş hissiyatından çıkmasına yardımcı olmak için çok önemli olacağını umuyor.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi

Çoğu dijital varlık ralli yaparken, birkaç madeni para yeni yıl için en çok kazananlar olarak ortaya çıkmanın yolunu açıyor. Aşağıda Finbold, CoinMarketCap'te takip edildiği üzere piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında 2023'te şimdiye kadarki kazançlara göre  ilk beş kripto para birimini listeledi.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi - Resim : 1

2023'ün en çok kripto kazananları. Kaynak: CoinMarketCap

Aşağıda, 2023'te en çok kazandıran varlıkların dökümü yer almaktadır. 

Lido DAO (LDO)

Lido DAO ( LDO ), önde gelen Ethereum ( ETH ) likit staking çözümlerinden biridir. Varlık, genel yükseliş hissi ve olası ağ gelişmelerinin yardımıyla kripto piyasasının zirvesine ulaştı.

Bu doğrultuda, Lido'nun rallisi, yaklaşan Ethereum Şangay yükseltmesinin duyuru tarihi ile aynı zamana denk geldi. Yükseltme Mart ayından önce başlatıldığında, yatırımcıların hisseli Ethereum'larına erişmesi bekleniyor ve Lido Finance bundan faydalanmaya hazırlanıyor. Ağ, stake edilen Ethereum'un önemli bir bölümünü oluşturur ve para çekme işlemi başlatıldığında fayda sağlamaya hazırdır. Basın zamanında LDO, yılbaşından bugüne (YTD) %67,84 kazançla 1,79 dolardan işlem görüyordu.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi - Resim : 2

LDO yılbaşından bugüne fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Solana (SOL)

Solana ( SOL ), çökmüş FTX kripto para borsası ile ilişkisine ilişkin son endişeleri üzerinden atmayı başardı. Endişeler, ağın geleceğine ilişkin soruların ortaya çıkmasına ve değerde önemli bir düşüşe neden oldu.

Ancak SOL, Bonk (BONK) kripto para birimi etrafındaki yutturmacadan bir cankurtaran halatı bulmuş gibi görünüyordu. Shiba Inu'yu ( SHIB ) yansıtmayı amaçlayan meme coin, Solana non-fungible token ( NFT ) topluluklarına havadan atıldı ve Solana önemli bir fiyat artışı kaydetti. Bu çizgide, SOL %57,46 ralli yaptı ve basın anına kadar 15,42 dolardan işlem görüyor.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi - Resim : 3

SOL yılbaşından bugüne fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aptos (APT)

Web3 merkezli token, piyasanın geri kalanıyla bağlantılı olarak yükseliyor. İlginç bir şekilde, belirteç, blok zincirinde etkinlik eksikliği ve minimum kullanım durumları ile ilgili endişeleri ortadan kaldırıyor, bu da geleceğe ilişkin spekülasyonlara yol açan bir faktör.

Gerçekten de Aptos, blok zincirine yönelik risk sermayesi finansmanı ile ilgili ilgi üzerine inşa edilmiştir.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi - Resim : 4

APT yılbaşından bugüne fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Zilliqa (ZIL)

Bir işlem işleme blok zinciri olan Zilliqa ( ZIL ), 2022'deki en aktif kripto para birimleri arasında yer aldı. Ancak varlık, Kasım ayı civarında ayılar tarafından baskı altına alındı.

O zamandan beri ZIL, planlı ağ geliştirme ve diğer sektörlere olası girişim ile geçen yıl kaldığı yerden devam etmiş görünüyor. Topluluğun yutturmacasına tanık olan varlığın, oyuna girmeyi planladığı bildiriliyor. ZIL şu anda %38,86'lık YTD kazançlarıyla 0,02 $'dan işlem görüyor.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi - Resim : 5

ZIL yılbaşından bugüne fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kava (KAVA)

Cosmos ( ATOM ) ağının hızını ve birlikte çalışabilirliğini birleştiren birinci katman blok zinciri, son zamanlarda fiyat patlaması yaşayan altcoinler arasında öne çıkarak toparlanıyor.

Kava ( KAVA ) rallisinin, takımın yol haritasını gerçekleştirmeye yaklaşması gibi hızlandırılmış ağ gelişimi tarafından desteklendiğini belirtmekte fayda var. Geliştirme faaliyeti, Kava'yı merkezi olmayan finans ( DeFi ) için tek adres haline getirmeyi amaçlıyor. KAVA, 2023'te %37,49 değer kazanarak 0,73 dolardan el değiştiriyor.

2023'ün en çok kazandıran 5 kripto para birimi - Resim : 6

KAVA yılbaşından bugüne fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Son olarak, vurgulanan belirteçler, kayıtlı kazançları sürdürmek gibi zorlu bir görevle karşı karşıya. Bununla birlikte, FTX çöküşünün olası genişletilmiş etkileri ve makroekonomik faktörler  göz önüne alındığında, kripto piyasasında devam eden bir belirsizlik var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.