Güncel

45 yaşından 18 yaşına inmek için milyonlarca dolar harcıyor! İşte nedeni...

45 yaşındaki multimilyoner Bryan Johnson, 18 yaşındaki bir gencin vücuduna dönebilmek için bir servet harcıyor. İşte ayrıntılar...

45 yaşından 18 yaşına inmek için milyonlarca dolar harcıyor! İşte nedeni...

Multimilyoner Bryan Johnson, kulağa çok acayip gelse de, yaşını azaltmak için 2 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Bloomberg'in söylediğine göre, 45 yaşındaki multimilyoner, "18 yaşındaki bir çocuğun beynine, kalbine, akciğerlerine, karaciğerine, böbreklerine, tendonlarına, dişlerine, derisine, saçına, mesanesine, penisine ve rektumuna sahip olmasına" yardım etmesi için tıp uzmanlarından oluşan bir ekip tuttu.

Hohnson'ın ekibinin odağı, pek şaşırtıcı değildi: Bir diyet ve egzersiz programı geliştirmek. Doğru yiyecekler ve içecekleri tüketirseniz ve düzenli egzersiz yaparsanız, genel kondisyonunuzu iyileştirirsiniz; bu bir sır değil. Bu planlara bağlı kalmanıza yardımcı olacak bir takıma büyük meblağlar harcadığınızda muhtemelen daha da başarılı olursunuz.

Johnson, 1.977 kalorilik bir vegan diyetine bağlı kalıyor ve hatta bir uyku programını bile asla bozmuyor. Ayrıca bir dizi ilaç ve takviye alıyor.

Popular Mechanic’in bildirdiğine göre ekip, bu süreçte bağırsak hareketlerinden ve vücut yağından gece ereksiyonlarına kadar her şeyi takip ediyor. Verilerin incelenmesinin ardından rejiminde ve ilaçlarında ayarlamalar yapılıyor.

Biyolojik yaşım 36

Johnson, kan basıncı ve akciğer kapasitesi gibi ölçümleri iyileştirerek iyi sonuçlar aldığını iddia ediyor. Web sitesinde “Yeni girişimim Project Blueprint, vücudumun 70'den fazla organını ölçmeyi ve ardından her birinin sayısal biyolojik yaşını maksimum düzeyde tersine çevirmeyi amaçlıyor” diye yazıyor ve devam ediyor: “15'ten fazla organ ölçtük ve 507 yaş tersine çevirme puanı aldım. Kronolojik yaşım 44, ölçülen biyolojik yaşım 36.”

2 milyon dolar harcadı

Şimdiye dek harcadığı 2 milyon dolarlık harcamanın bir miktar fayda getirmiş olması sevindirici olsa da, şu ana kadar gerçekten sıra dışı bir şey olmadığı açık. Diyet, egzersiz ve yaşlanmanın bağlantılı olduğunu uzun süredir biliyoruz, bu nedenle sağlıklı yaşamanın Johnson'ı daha zinde ve daha genç bir adamla eşdeğer hale getirmesi şaşırtıcı değil.

18 yaşındaki bir gencin beyni, kalbi, ciğerleri, penisi ve rektumuna sahip olabileceğine dair bir belirti ortaya çıkmış gibi görünmüyor.

Herhangi bir ayrıntı verilmemiş olsa da ekip, gen terapilerini inceliyor olabilir. Gen terapileri, farelerde yaşlanma belirtilerini tersine çevirme konusunda umut vaat ediyor ve bazı bilim insanları benzer terapilerin bir gün insanlara uygulanabileceğini düşünüyor.

Yorumlar
M.Star
Ne kadar parasi ile deli insan var ya.Bak buna gore programlanmisiz.Dogacan tertemiz butun azalarin sifir ve puruzsuz verilmis buyuyecen ve ona gore vucudun sekilleniyor ve daha sonra yaslanacan ona gore vucudun şekilleniyor her yasin ayri bir guzelligi ve ozelligi var dedim ya o sekilde programlamis yaratici olan Hz.ALLAH. Ve daha sonra ölüm geliyor hee ne oldu eninde sonunda olum var sen neyine genclesecen obur taraftan sagdan soldan saglik problemlerin baslayacak onlari bastirmak icin agir ilaclar verecekler programi bozamazsin. Ve daha sonra ölum var olecen.Bu kadar basit ya bu dunya.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.