Güncel

8 yaşındaki kız amatör telsiz ile uzayda bir astronotla sohbet etti!

8 yaşındaki ufak bir kız amatör telsiz kullanarak bir astronot ile sohbet etmeyi başardı. İşte o kızın ifadeleri.

8 yaşındaki kız amatör telsiz ile uzayda bir astronotla sohbet etti!

8 yaşındaki bir kız, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (ISS) bir astronotla sohbet etti. Ufak kız bunun için babasının amatör radyo ekipmanını kullandı. Isabella isimli ufak kız Amerikalı Kjell Lindgren ile yaklaşık 45 saniye konuştu.

Isabella "Sekiz yaşında olduğumu öğrendiğinde sesi bir anda normalden neşeliye döndü." ifadelerini kullandı. 67.000 takipçiye sahip olan astronot Isabella'ya "Seninle sohbet etmek çok güzel, merhaba dediğin için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

8 yaşındaki kız amatör telsiz ile uzayda bir astronotla sohbet etti!

8 yaşındaki Isabella, bu konuşmadan çok ilham aldığını ve eğer isterlerse herkesin istediği her şeyi yapabileceğini belirtti. 15 yıldan uzun süredir amatör radyo lisansına sahip olan ufak kızın babası Matthew, amatör olarak telsiz ve radyolarla ilgileniyor. Ufak kızın babası konuyla ilgili olarak: "Uzay istasyonu yukarıdan geçerken doğru zamanı yakalamak gerek. Astronot ile konuşan ben olmadığım için biraz kıskandım. Ama Isabella'nın bunu yapmasını görmek imkansızdı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.