Ahbap Derneğine yapılan karalama kampanyasına ünlü isimden yanıt!

Ülkemizde yaşanan iki büyük deprem bütün herkesi derinden etkiledi. Bir haftadır doğru düzgün yemek bile yiyemeyen koca ülke tek yürek olurken, Ahbap derneğinin kurucusu Haluk Levent ve ekibine karşı karalama kampanyası başlamıştı. Ünlü şarkıcı bu tartışmalara karşı net açıklama yaptı.

Ahbap Derneğine yapılan karalama kampanyasına ünlü isimden yanıt!

Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep Malatya ve çevre illerde gerçekleşen depremler nedeniyle birçok insanımız hayatını kaybetti. Tüm Türkiye tek vücut olurken, birçok yardım kuruluşu deprem bölgesine giderek insanımıza yardımcı olmaya çalışıyor.

Bu derneklerden birisi olan Ahbap bölgeye birçok yardım ulaştırmış ve herkesin takdirini toplamıştı. Son zamanlarda, özellikle sosyal medyada Ahbap derneği için bir karalama kampanyası belirmiş durumda.

Haluk Levent "Bizi çekmeye çalıştıkları duruma..."

Derneğin Kurucu ismi Haluk Levent bu karalama çalışmalarını duymuş olacak ki dün katıldığı bir TV programında tartışmalara açıklık getirdi. Deprem bölgesinde yardımları götürdüklerini dile getiren ünlü şarkıcı, "Bizi çekmeye çalıştıkları durumda düşmeden, buradaki yardımca muhtaç olan vatandaşlarımıza gereken yardımları yapma gayreti içerisindeyiz" dedi.

Ahbap'a yapılan karalama kampanyasına ünlü isimden yanıt!

Açıklamalarında bölge için ellerinden geldiklerini yaptıklarını dile getiren ünlü şarkıcı, bölgeye daha fazla konteyner gelmesi gerektiğini de dile getirdi. 1999 depreminde yaptığı çadır yardımlarının ileriye dönük düşünüldüğünde hatalı olduğunu da söyleyen şarkıcı, Kahramanmaraş ve Hatay illerinde gerçekleşen depremlerde bu hataya düşmeyeceklerini ve çadırdan ziyade konteyner yapacaklarını açıkladı. 

AFAD ve diğer STK (Sivil Toplum Kuruluşları) ekipleriyle organize çalıştıklarını söyleyen ünlü isim, böyle zor bir zamanda sadece yardıma odaklandıklarını söyledi. Ülkemizde yaşanan depremden dolayı birçok insanımız hayatını kaybetmişken yardım kuruluşlarımız ise ellerinden gelen çabanın kat ve kat üstünü sahada yapmaya çalışıyorlar.

Polis ekipleri, Jandarma ekipleri ve Askerlerimiz ülkemizde yaşanan bu vahim afette canla başla çalışmaya devam ederken sosyal medyada bu tarz haberlerin çıkması hiç hoş değil. Teknolojioku ekibi olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.