Güncel

Akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam gelebilir

Rusya Ukrayna gerginliğinin savaş olarak patlak vermesinin ardından akaryakıt fiyatlarında bir zam söz konusu olabilir. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam gelebilir

Ekonomist Oğuz Demir akaryakıt fiyatlarına yönelik yeni tahminini duyurdu. Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla piyasaların alt üst oluşu akaryakıt fiyatlarına da etki edebilir.  Demir, hem benzine hem motorine en az 1 TL'lik zam geleceğini belirtti.

Yaptığı Twitter paylaşımında Oğuz Demir şu ifadeleri kullandı: 

"Sürekli benzin sorusu geliyor.. Mevcut durumda Cuma geceden geçerli olmak üze re 1,20-1,60 TL arasında bir zam muhtemel.. Motorinde 1 TL'nin üzerinde ve ptesi geceden geçerli olacak şekilde. Olağanüstü bir durum var ve etkileri oldukça olumsuz. Umarım bir an evvel sona erer."

Akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam gelebilir

Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik resmi olarak savaşa evrilmiş durumda. Hal böyle olunca da bazı durumlarda Türkiye direkt olarak etkilenmeye başladı. İlk olarak dolar ve altın fiyatlarında bir yükseliş karşımıza çıktı. Şimdi de akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yeni bir zam söz konusu olabilir.

Piyasaların alt üst olduğu bu savaş döneminde akaryakıta zam gelmesi de ihtimaller arasında bulunuyor diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.