Güncel

Akaryakıt fiyatlarında büyük indirim müjdesi!

Dolar kurunda yaşanan çalkalanmalar akaryakıt fiyatlarına da yansımıştı. Her gün yeni bir zam haberi alan akaryakıt fiyatları şimdi indirim alabilir.

Akaryakıt fiyatlarında büyük indirim müjdesi!

EPGİS Başkanı Aktaş araç kullanıcılarını sevindirecek bazı yorumlarda bulundu. Dolarda yaşanan sert düşüşün akaryakıt fiyatlarını da etkileyeceğini belirterek "Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının ardından hesaplamalarımıza göre akaryakıt fiyatlarına kısa zamanda yansıyacak ciddi bir düşüş bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz dönemlerde dolar kuru sürekli yukarı hareket halindeydi. Dolar kurunda yaşanan çalkantılar akaryakıt fiyatlarına da direkt olarak yansıyordu. Ha böyle olunca her akşam akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam geliyordu.

Akaryakıt fiyatlarında büyük indirim müjdesi!

akaryakıt

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından dolarda yükseliş durdu. Rekor kırdığı 18 seviyelerinden 12'ye kadar gerileyen dolar şu anda 13 seviyelerinde devam ediyor. Hal böyle olunca akaryakıtta da yapılan zamların geri alınması söz konusu oldu diyebiliriz.

EPGİS Başkanı Fesih Aktaş dolardaki düşüşün akaryakıt fiyatlarına yansıyacağını söyledi ve "Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının ardından hesaplamalarımıza göre akaryakıt fiyatlarına kısa zamanda yansıyacak ciddi bir düşüş bekliyoruz." dedi. "Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına dün geceden itibaren yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur" ifadeleri kaydedildi.

Henüz indirimle ilgili net bir tarih ve indirim oranı açıklanmadı ancak fiyatların geri çekilmesi doların düşmesiyle beklenen bir hamle diyebiliriz. Bunun ardından market ürünlerinde de bir düşüş yaşanması halkın istekleri arasında yer alıyor. Zamanla yeni sistemin etkilerini göreceğiz.

Yorumlar
hey cehalet
bunda once dolar 7 tl'ye geldiginde neyin fiyatı duştüyse şimdide onlarda fiyatlar düşer ne balık hafızalı insanlae dolu ülkede yazik ne zaman düşmüşki çıkan fiyatlar bu sefer düşşün hadi bir ilke daha imza atmaya :(
Cevapla
Dünyalı
Bence 5₺ olmalı hadi bakalım
Cevapla
Çetin Bayraktar
Dolar artarken hiç aksatmadan zam yaptılar, şimdi indirim yaparken nazlaniyorlar,zaten lira lira zam yaptılar, şimdi kuruş kuruş indirim yapacaklar...
Cevapla
Mmet
Benzin 7.5 tl ye düşmeli hadi bakalım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.