Güncel

Anketler 6 ay sonra ülkedeki kirpto yatırımcı sayısının %70 olacağını gösteriyor!

Yapılan çalışmalar, Nijerya nüfusunun %35'inin kripto yatırımcıları olduğunu ortaya koyuyor! Anketler 6 ay sonra ülkedeki kirpto yatırımcı sayısının %70 olacağını gösteriyor!

Anketler 6 ay sonra ülkedeki kirpto yatırımcı sayısının %70 olacağını gösteriyor!

Enflasyon arttıkça ve kripto para birimleri geleneksel varlıklara daha geçerli bir alternatif olarak kabul edilir hale geldikçe, giderek daha fazla insan çoğunluğa atlıyor ve kripto yatırımcıları haline geliyor. Bu eğilimin en belirgin olduğu ülkelerden biri Nijerya.

Anketler 6 ay sonra ülkedeki kirpto yatırımcı sayısının %70 olacağını gösteriyor!

Spesifik olarak, piyasanın önde gelen kripto borsalarından biri olan KuCoin'in en son raporu, Nijerya nüfusunun %35'ini oluşturan, 18 ila 60 yaş arasındaki 33.4 milyon Nijeryalı'nın ya mevcut kripto para sahibi olduğunu ya da pay sahibi olduğunu ortaya çıkardı.

Kaynak: KuCoin raporu

Ayrıca, “ Into the Cryptoverse Report: Nijerya Sürümü 2022 ”, Nijerya'daki kripto yatırımcılarının %52'sinin varlıklarının yarısından fazlasını kripto para birimlerine ayırdığını açıkladı. Bununla birlikte, kripto yatırımcılarının yüzde altmış beşi, eşler arası ticaret yoluyla kripto para birimlerine fiat para yatırma işlemi yapmaktadır.

Son olarak, Nijeryalı kripto yatırımcılarının %70'i, önümüzdeki altı ay içinde kripto yatırımlarını artırmayı planladıklarını belirterek, "ülkede dijital varlıkların benimsenmesinin hızlandığına inanmak için nedenler veriyor" dedi.

Nijerya'da kriptonun hızla benimsenmesinin arkasında ne var?

Araştırmaya göre, bu ülkedeki yüksek kripto benimseme oranlarını açıklamak için birkaç neden var.

“İlki, uygun fiyatlı finansal hizmetlere sınırlı erişim. Ekonomisi büyük ölçüde havalelere dayansa da, nüfusunun büyük bir bölümünün banka hesaplarına erişimi yok ve para transferi yavaş ve maliyetli.”

İkincisi, "Naira'nın değer kaybı ile mal ve hizmet enflasyonunun birleşiminden kaynaklanan" işsizlik oranları yükselirken, yaşam standardı düşüşte.

Raporda, “Kripto para birimleri bu nedenle varlıkların depolanması ve transferi için alternatif çözümler haline geldi” denildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.