Güncel

Ara projesi için dev ortaklık!

Motorola Ara projesini hayata geçirmek için bu dev ortaklığa imza attı.


Google tarafından satın alınan  Motorola, geçtiğimiz aylarda  Phonebloks "Ara" projesini duyurarak mobil teknoloji pazarına modüler telefonlar üretmek  için bir planı olduğunu açıklamıştı. Şirket bu girişimiyle oldukça olumlu gelişmeler sağlamıştı. Motorola, bu projesini hayata geçirmek için şimdi bir adım daha ileri atarak gerçek modüler cihazlar üretmek için 3D yazıcı ve ekipmanları üretimi yapan  "3D Systems" firması ile anlaştı. Bu kapsamda Motorola, 3D Systems’in "Ara"  projesinde ortağı olduğunu açıkladı.

 1385199810_nexusae0ara1blogpostthumb.png

Peki bu ne anlama geliyor? Motorola geleneksel katı üretim sürecine esneklik ekleyerek bir yol haritası çizecek ve  3D baskı teknolojisi ile yeni modüler cihazlarını üretmeye başlayacak. Yapılan basın açıklamasına göre, 3D Systems firması proje geliştirme aşamasında "Ara" cihazı için modüler kasa çerçevesi ve değiştirilebilir donanım bileşenlerini üreten ortağı olacak.

 1385199830_nexusae02013-10-29-150939-phonebloks-the-next-step-youtubethumb.png

3D Systems bu süreçte iletken ve fonksiyonel malzemeler oluşturma aşamasında görev alacak ancak, Motorola'nın muhtemel donanım için parça ve imalat bazında dış kaynaklardan tedarik yardımı alacağı  öngörülüyor. Motorola'nın bu bağlam da diğer şirketler  ile Ara telefonları ile uyumlu olan modülleri ürettirmek için  donanım seviyesinde  ortaklıklara açık olması gerekiyor.

Bakalım Motorola bu süreçte nasıl bir yol izleyecek. Belki de  3D Systems ve  Motorola ortaklığının ürünü'nü önümüzde ki yıl içerisinde görme şansını yakalayabiliriz kim bilir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.