Güncel

Audi Q8 tanıtıldı!

Audi, Çin'de düzenlediği etkinlik kapsamında Audi Q8'i resmi olarak kullanıcıların beğenisine sundu.


Audi, Q7 ile yakaladığı başarıyı Q8 ile de devam ettirmeye kararlı gibi duruyor. Çin'de düzenlediği etkinlik kapsamında Audi Q8'in tanıtımı resmi olarak gerçekleştirildi.

Peki Q8, sürücülere ne gibi yenilikler sunacak?

Q7'ye göre daha farklı bir tasarımı bulunana modelin dikkat çeken tarafı ise: heybetli ve güçlü tasarlanmış olması. Sırf bu yanını ön plana çıkarmak için ön tamponda oldukça ilginç kararlar alınmış. Geniş tasarlanan ızgaralar, farlarla bütünleşik bir tasarıma sahip olunca araç, hiç olmadığı kadar havalı bir görüntü ortaya çıkarmış.

4.99 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde ve 1.71 metrelik aks aralığı ile toplamda 3 metre olarak tasarlanan aracın Q7'ye göre daha kısa ve alçak bir tasarımı olsa da hem daha geniş tasarlanması hem de ön tamponda alınan kararlar aracı çok daha büyük ve göz alıcı gösteriyor.

Audi'nin artık araçlarında standart hale getirmeye çalıştığı intotaintment sistemini yeniden Q8'de de görüyoruz. Oldukça sportif bir direksiyon simidi kullanılan araçta, kilometre sayacının ve göstergelerin de olduğu yerde 10.1 inçlik bir ekran konumlandırılmış.

Piyasaya çıkacak bütün motor opsiyonlarında elektrik motoru bulunacak olan Audi Q8'nin şimdilik fiyatı paylaşılmış değil. Bakalım Q8, güçlü duruşu ve tasarımı ile bekleyenlerine rahat bir sürüş deneyimi yaşatabilecek mi göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.