Güncel

Axie Infinity 24 saatte %24 yükseldi! AXS neden yükseliyor?

Bazı varlıkları diğerlerinden daha iyi kazançlar kaydediyor. Örneğin; Axie Infinity 24 saatte %24 yükseldi! AXS neden yükseliyor?

Axie Infinity 24 saatte %24 yükseldi! AXS neden yükseliyor?

Kripto para piyasası, FTX patlamasının ardından haftalarca süren belirsizliğin ardından nihayet yeşile dönerken, blockchain oyun tokeni Axie Infinity (AXS) dahil olmak üzere kripto para piyasasının bazı varlıkları diğerlerinden daha iyi kazançlar kaydediyor.

Axie Infinity 24 saatte %24 yükseldi! AXS neden yükseliyor?

Axie Infinity Shards'ın kısaltması olan AXS, 5 Aralık'ta alınan CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte fiyatı %23,83 artarak, basın zamanında 8,39 dolardan işlem görerek günlük grafiğinde çift haneli kazançlar kaydediyor.

Axie Infinity 24 saatte %24 yükseldi! AXS neden yükseliyor? - Resim : 1

Günlük en çok kazanan 5 kişi. Kaynak: CoinMarketCap

Bunun da ötesinde Axie, haftalık tablosunda da çift haneli kazançlar kaydediyor ve dijital varlık, birikmiş aylık %22,31 kayıplarından kurtulmayı hedeflediğinden, önceki yedi güne göre %29,45 arttı.

Axie Infinity 24 saatte %24 yükseldi! AXS neden yükseliyor? - Resim : 2

Axie Infinity 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı zamanda, merkezi olmayan finans ( DeFi ) belirteci, kripto tüccarları yatırımlarından bir miktar getiri elde etmek için önceki haftalardaki dalgalanmadan yararlanmak için akın ederken , ticaret hacminde büyük bir artış kaydediyor.

Bunun da ötesinde, AXS'nin piyasa değeri bir günde 131,33 milyon $'lık bir giriş aldı ve şu anda 806,86 milyon $'a ulaştı, bu da 24 saat öncesine göre %16,28'lik bir artış.

Fiyat artışının arkasında ne var?

AXS için fiyat ve ticaret hacmindeki artışlar, Axie Infinity'nin 'Axie Contributor Initiative'i - Axie topluluğu ile bir 'Şehir Planlama' ekibi, topluluk konseyleri, merkezi olmayan topluluk kurmayı içeren ilerici yerelleştirme stratejisinin ilerlemesi'ni duyurmasıyla geldi.

Bu girişimde yer alan 600 topluluk üyesinden birinin paylaştığı şekliyle:

Bununla birlikte, AXS zor bir yıl geçirdi, çünkü genel düşüş piyasası hissiyatı ve daha geniş makroekonomik faktörler, işlem gördüğü 1 Ocak'tan bu yana %91 gibi büyük bir düşüş yaşayan metaverse odaklı kripto para birimi üzerinde aşağı yönlü veya en iyi ihtimalle yatay baskı uyguladı. 93,3 dolardan.

Bununla birlikte, jetonun ticaretinde ve fiyatında artışa yol açan son girişim, Axie Infinity'nin yerel jetonu için daha parlak bir yeni yıl için çok ihtiyaç duyulan itici gücü sağlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.