Güncel

Ben Affleck neden Batman olmayı bıraktı?

Ben Affleck'ten Batman hakkında açıklama geldi. İşte detaylar!

Ben Affleck neden Batman olmayı bıraktı?

Oscarlı oyuncu Ben Affleck, neden Batman filmlerinden çekildiğini ilk kez açıkladı.

Geçtiğimiz ay içerisinde Affleck'in Batman filmlerinde yer almayacağını açıklaması üzerine The Batman filminin yönetmeni olacak olan Matt Reeves'in yeni Batman arayışları başlamıştı. Şimdi ise Ben Affleck, bu konu hakkında konuştu.

The Batman filminin yönetmen koltuğuna Matt Reeves'in geçmesinden itibaren yeni bir Batman arayışının sürdürüldüğü bilinenler arasında yer alıyor. DC hayranları tarafından Reeves'e önerilen isimler arasında ise Robert Pattinson, Steve Yeun, Daniel Kaluuya gibi isimler yer alıyordu.

Ben Affleck neden Batman olmayı bıraktı?

Matt Reeves'in yeni Batman'in sıradan bir Amerikalı olmaması gerektiğini savunan hayranların sözünü dinleyip dinlemeyeceği belirsizliğini koruyor. Ben Affleck, Matt Reeves'in aklındaki Batman figürünü anlatması üzerine sosyal medya üzerinden ona başarılar dileyerek yeni film için heyecanlandığını ifade etmişti.

Ayrıca daha genç bir Batman bulunmasını isteyen Affleck, rolden çekilmesinin nedenlerini anlattı. Jimmy Kimmel'ın programında konuşan Affleck, "Batman'in yeni versiyonunu yönetmen için çok iyi bir senaryo üzerinde çalışmıştım. Ama bu versiyonu bitirmeyi başaramadım.

Bu işi başkasına devretmenin zamanı gelmişti. Bu konuda gerçekten iyi insanlar vardı."sözlerini sarf ederek yönetmen istediği Batman solo filmini tamamlayamadığını ifade etti.

Matt Reeves, The Batman film projesini Ben Affleck'ten uzun bir süre önce devralmıştı. The Dark Knight'ı beyaz perdeye geri getirmeyi vaad eden Reeves, iki yıldır bu proje üzerinde çalışmaya devam ediyor. Dedektif filmi Rogue's Gallery tadında olacak olan The Batman filmi, izleyicilere bir noir Batman sunacak.

Matt Reeves bu konu hakkında "Bu film görüntü odaklı bir noir Batman hikayesini işleyecek. Umarım hikaye gerilim peşinde olduğu kadar duygusal da olacak. Diğer filmlerde gördüğümüz Batman'den daha fazla dedektif modunda olacak. Çizgi romanların tarihinde bu konu yer alıyor.

Filmlerde hiç bahsedilmemesinin aksine onun dünyanın en iyi dedektifi olması gerek. Bir suçu çözmek üzere suçluların peşinden gitme macerası üzerine bir hikaye olursa bunu çok sevebilirim. Böylece onun dönüşümünün gerçek nedenini görebiliriz."  açıklamasında bulunmuştu.

Bob Kane ve Bill Finger'ın çizgi romanlarından uyarlanacak olan The Batman filminin 25 Haziran 2021 tarihinde izleyicileriyle buluşması planlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.