Güncel

Benzin fiyatlarında indirim beklentisi!

Bir süredir benzin fiyatlarında zam haberleriyle karşılaşmıştık. Ancak şimdi benzin fiyatlarında bir indirim söz konusu olabilir. İşte tüm detaylar.

Benzin fiyatlarında indirim beklentisi!

Rusya Ukrayna savaşı artan enflasyon gibi sebeplerle akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusuydu. Sürekli zam haberlerinin gelmesinin ardından nihayet bir indirim beklentisi haberi de geldi. 

Gündemden düşmeyen akaryakıt fiyatları ile ilgili şimdi olumlu bir gelişme yaşandı. Sektör kaynaklarından gelen bilgilere göre benzine bu gece yarısı itibarıyla indirim gelmesi bekleniyor. Eğer söz konusu indirim gerçekleşirse 24 saat önce yapılmış olan 1 lira 3 kuruşluk zam geri çekilmiş olacak.

Benzin fiyatlarında indirim beklentisi!

Sektör kaynaklarına göre benzine 1 lira 2 kuruş indirim gelmesi bekleniyor. Motorin ve LPG içinse herhangi bir indirim söz konusu değil. Bu gece yarısı itibarıyla yapılacak indirim pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor. Söz konusu indirimle yeni fiyatlandırma şu şekilde olacak:

İstanbul 22,85 TL'ye düşecek.
Ankara:  22,97 TL'ye düşecek.
İzmir: 22,97 TL'ye düşecek.

Fiyatlarda değişkenlik olması da son derece mümkün diyebiliriz. Ancak bu indirimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.