Güncel

Benzin ve motorine yeni zam!

Benzin ve motorine bir zam daha geliyor. Dolar kurunda her gün yaşanan çalkantılar neticesinde akaryakıtın fiyatları günden güne değişiyor. İşte detaylar.

Benzin ve motorine yeni zam!

Kurda yaşanan yükselişin ardından akaryakıt fiyatlarına tekrar zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) gelen açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren tekrar bir zam geliyor. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzin litresine 69 kuruş, motorin litresine 1 lira 14 kuruş otogaza ise 70 kuruş zam geldi.

Dün zaten hali hazırda benzinin litresine 56 kuruş zam gelmişti. Ancak doların bugün rekor kırarak 17 TL'yi zorlamasıyla akaryakıt fiyatları tekrar güncellendi.

Benzin ve motorine yeni zam!

Son zamla beraber benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 10.92 liradan 11.61 liraya, Ankara’da ortalama 10.93 liradan 11.62 liraya, İzmir’de ise 10.99 liradan 11.68 liraya yükseliyor. Motorinin litre satış fiyatı ise İstanbul'da 11.46 liraya, İzmir'de 11.54 liraya, Ankara'da 11.52 liraya çıktı.

Dolarda yaşanan çalkantılar durulmuyor. Merkez Bankası'nın Aralık ayında da faiz oranını 100 puan indirmesiyle dolar kurunda yaşananlar bugün sosyal medyanın gündemindeydi. Güne 16 ile başlayan dolar 17 TL'yi zorladı. Merkez Bankası'nın müdahalesinin ardından 16,5 civarında seyreden dolar şu anda sabit bir gidiş göstermiyor. Hal böyle olunca bu da akaryakıt fiyatlarının sürekli güncellenmesine sebep oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.