Güncel

Benzin ve motorine yeni zam geliyor!

Dolar/TL kurunda yaşanan gelişmelerin ardından akaryakıta bir zam daha söz konusu oldu. Benzin ve motorine gelecek zam haberi vatandaşı üzecek.

Benzin ve motorine yeni zam geliyor!

Dolar/TL kurunda yaşananlar tüm hayatı etkiliyor. Dün Merkez Bankası'nın faiz oranını indirmesiyle dolar tekrar yükselmiş oldu. Hal böyle olunca da bu durum akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Sektör şimdi tekrar zam bekliyor.

Dolar fiyatlarındaki yükseliş ve TL'nin değer kaybetmesi fiyatların artmasına sebep oldu. Uluslararası fiyatlarda ani bir düşüş yaşanmadığı sürece bu cumartesiden (20 Kasım 2021) itibaren geçerli olmak üzere yeni zam beklentisi mevcut. Buna göre benzin grubunda 52 kuruş, motorin gurubunda 50 kuruş fiyat artışları bekleniyor. 

Benzin ve motorine yeni zam geliyor!

akaryakıt zam

Dolarda yaşanan gelişmeler tüm hayatı etkiliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde artan dolar fiyatları dün bir tık daha yükseldi. Dün tüm gözler Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz oranına çevrilmişti. Faizin 100 puan değerinde düşmesiyle fiyat dengeleri tekrar alt üst oldu. Buna göre litre fiyatı benzinde 52 kuruş, motorinde 50 kuruş zam bekleniyor. Zamlar bu geceden itibaren yürürlüğe girecek. LPG'de ise henüz karar netleşmedi. 

Zammın ardından litre fiyatı benzinde İstanbul’da yaklaşık 8,17’den 8,69’a, Ankara ve İzmir’de 8,25’ten 8,77’ye yükselecek. Motorinde ise fiyat İstanbul’da 8,23’ten 8,73’e, Ankara ve İzmir’de 8,31’den 8,81’e yükselecek. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bize bildirmeyi unutmayın. 

Yorumlar
misafir...
Akaryakıt zammı kimin umurunda...dışarı çıkıp caddelere bir bakın...artık her saat trafik yoğun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.