Güncel

Benzine yeni bir indirim geliyor!

Benzine gelecek olan yeni indirim bilgisi araç sahiplerini memnun etti. İşte mevcut akaryakıt fiyatları ve gelmesi beklenen indirim.

Benzine yeni bir indirim geliyor!

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzin fiyatlarına bir kez daha indirim yapılacak. Bir süredir ardı ardına gelen indirim haberlerinin üstüne bir yenisi daha eklendi. Bu indirim, litrede 1,52 TL olarak kayıtlara geçecek.

Türkiye'nin asla değişmeyen gündem maddeleri arasında yer alan akaryakıt fiyatları ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Rusya ve Ukrayna savaşının ardından artan brent petrol fiyatlarıyla birlikte akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış yaşanmıştı. Üstüne bir de dolar kurundaki artışlar eklenince durum iyice kötüye gitti.

Benzine yeni bir indirim geliyor!

Benzine yeni bir indirim geliyor! - Resim : 1

Brent petrol fiyatlarının gerilemeye başlamasıyla benzin grubu fiyatlarında indirim beklentisi  oldu. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzinde bu gece yarısı itibarıyla geçerli olacak şekilde indirim gelecek. Edinilen bilgilere göre benzinin litresi, bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 52 kuruş ucuzlayacak. İndirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak. Benzindeki indirim beklentisi gerçek olursa, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki pompa fiyatları şu şekilde değişecek:

İstanbul: 23,70 TL
Ankara: 23,82 TL
İzmir: 23,82 TL
Bu fiyatlar tabi ki hala yüksek miktarlar olsa da bir süredir yaşanan ciddi artışların ardından bir nebze rahatlama yaşanmasını sağlayacaktır. 

.

Yorumlar
Hasan
Petrolün ucuzlaması pompaya tam yansımıyor. Şuan Benzin 18 TL/lt civarı olmalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.