Güncel

Benzine yeni bir zam daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın ardı arkası kesilmiyor. Sürekli olarak zam gelen akaryakıt fiyatlarında tekrar bir zam gelmesi söz konusu. İşte detaylar.

Benzine yeni bir zam daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın ardı arkası kesilmiyor. Enflasyon, dolar kuru, döviz gibi etkenlerin üzerine bir de Rusya Ukrayna savaşının patlaması global anlamda dünyayı zor duruma soktu. Hal böyle olunca da araç sürücüleri için zor günler kapıda denebilir.

Hali hazırda yüksek olan akaryakıt fiyatlarına ardı ardına zamlar gelmeye devam ediyor. Sürücüleri oldukça zora sokan bu durum bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor denebilir.

Benzine yeni bir zam daha geldi!

Enflasyon, döviz kuru ve savaşın etkisiyle artmaya devam eden akaryakıt fiyatları, bugün yeni bir benzin zammına daha şahitlik yaptı. Benzinin litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,03 TL artmış durumda. Bir yılın içinde üç kattan fazla artan akaryakıt fiyatları yükselmeye devam ediyor.

Benzinin litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 TL 3 kuruş daha zamlanacak. Bu zamla birlikte benzinin litre fiyatı, yurt genelinde yeni bir tarihi seviyeye ulaştı ve 24 TL sınırına dayanacak. Öte yandan motorinin litre fiyatına bugün bir zam söz konusu değil. İşte zamlardan sonra yeni fiyatlandırma:

İstanbul: 22,82 TL -> 23,85 TL
Ankara: 22,93 TL -> 23,96 TL
İzmir: 22,93 TL -> 23,96 TL

Yorumlar
Mk Ultra
Dolar kuru artıkça benzine zam gelirdi. Şimdi ise dünya piyasalarında petrol fiyatları artıkça zam geliyor. Dolar da bu arada artmaya başladı. Artık çifte zam gelir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.