Güncel

Binance'a Microsoft'dan büyük transfer! Artık yetkiler onda!

Binance, Microsoft'un üst düzey yöneticisini borsanın Baş Teknoloji Yöneticisi (CTO) olarak işe aldı!

Binance'a Microsoft'dan büyük transfer! Artık yetkiler onda!

Kripto para borsası Binance, şirketin yeni Baş Teknoloji Sorumlusu olarak eski Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Rohit Wad'ı işe aldı. Binance bir blog gönderisinde, Wad'ın bir aydır CTO olduğunu ve mühendislik, hızlı Web3 hizmetleri ve çözümleri ile görevlendirileceğini açıkladı.

Binance'a Microsoft'dan büyük transfer! Artık tüm yetki onda!

Binance, Microsoft'un eski üst düzey yöneticisi Rohit Wad'ı, borsanın Baş Teknoloji Yöneticisi (CTO) olarak işe aldı! Ayrıca Wad, borsanın sürekli güvenliğini, istikrarını ve likiditesini izlemekten sorumlu olacak. Yeni rolü kapsamında, eski Microsoft yöneticisi Binance'in kripto alanındaki düzenleyici gerekliliklere uymasına yardımcı olacak.

Binance Wad'in borsadaki ilk günlerinde, CTO olarak arka planda çalıştığını ve yeni rolüyle ilgili gözlemler yaptığını kaydetti. Ayrı bir gönderide Wad, Web3'ün sunduğu potansiyelin çok büyük olduğunu ve dolayısıyla Binance'e katılma kararının alındığını kabul ettiğini  şu sözlerle ifade etti;

"Hâlâ ilk günlerde olsak da, bu verimsizlikleri önemli ölçüde basitleştirebilecek teknolojiler zaten var. Web3 heyecan verici ve küresel teknoloji ekibine liderlik etmek için Binance'e katılmaktan çok heyecanlıyım. Web3 hızla büyüyor ve ekibimiz de öyle. Dünya genelinde açık olan birkaç yüz mühendislik ve ürün görevimiz var”

Wad daha önce Facebook ve Google'da Mühendislik Direktörü olarak görev yaptı. Microsoft'tayken, Microsoft Teams ve Skype'ın kurulmasında ve geliştirilmesinde etkili oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.