Güncel

Bitcoin fena çakıldı! Peki düşüş devam edecek mi?

BTC 40.000 doları hedeflediğinden Bitcoin boğaları piyasada bir yer ediniyor!

Bitcoin fena çakıldı! Peki düşüş devam edecek mi?

Bitcoin (BTC) 4 Mayıs'ta güçlü bir yükselişin ardından, 5 Mayıs Perşembe günü fena çakıldı! Boğaların , piyasayı yukarı yönde hareket ettirmek için kısa vadede yapacak çok işi var gibi görünüyor!

Bitcoin fena çakıldı! Peki düşüş devam edecek mi?

Bununla birlikte, günlük çubuk grafikteki fiyat düşüşü, boğalar için umut verici bir ilk hareket gibi görünen 39.000 doların üzerinde kalan bir geri çekilmenin yarısından önce toparlanmadan önce zaten durma noktasına geldi.

Bitcoin fiyatı. Kaynak: TradingView

Bitcoin grafik analizi

Kripto ticareti analisti Michael van de Poppe, kısa vadede Bitcoin için bu aşamadaki önemli engeli de kaydetti.

Poppe, yaklaşık 39.600 dolarlık bariyerle ilgili olarak şunları söyledi:

"Eğer bu yukarı doğru kırılırsa. Tekrar 40 bin doların üzerine bir yükseliş görebiliriz. Hızlanma güneye doğru değilse ve büyük olasılıkla daha ileride bir şelale görüyoruz.”

Bitcoin fiyatı. Kaynak: Michael van de Poppe

Günlük düşüş açısından, 37.616$ civarındaki son düşük seviyenin süpürüldüğünü ve ardından hemen bir yükselişin takip ettiğini vurguladı.

“39.000 dolar tutarsak, bu yüksek seviyelere saldırmaya başlarız. Onları aşmamız çok muhtemel görünüyor. O zaman, bir sonraki 43.000 seviyesinde bir test yapacağımızı ve bu seviyeyi de süpüreceğimizi farz ediyorum. Bu yüzden 43.000$'a doğru bir koşu yapacağımızı, sonra 41.000 ila 41.500$ arasında küçük bir yeniden test yapacağımızı varsayıyorum, bu yüzden muhtemelen devam edeceğiz ve yeniden test yapacağız ve sonra devam etmeye başlayacağız.”

Şu anda Bitcoin, 36,300 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı. Kaynak: doviz.com

CoinMarketCap verilerine göre ise, amiral gemisi dijital varlığın toplam pazar değeri 747 milyar dolar ve kripto pazarının %41.9'luk genel hakimiyeti var.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.