Güncel

Bitcoin, ticaret geçmişinin %90'ını kazandı!

Bitcoin, yaygın olarak benimsenmesi sayesinde ticaret geçmişinin %90'ını kazandı

Bitcoin, ticaret geçmişinin %90'ını kazandı!

Kripto para birimi sektörünün büyüdüğü zaten açık, ancak durdurulamaz genişlemesine, başlangıcından bu yana sahipleri için neredeyse %90 oranında karlı olan Bitcoin'in ( BTC ) agresif benimsenme büyümesinden daha iyi hiçbir şey tanıklık edemez.

Bitcoin, ticaret geçmişinin %90'ını kazandı!

Spesifik olarak, Bitcoin, kriptodan alınan verilere göre, yalnızca 564 veya % 12,41 kârsız gün yerine, toplam işlem geçmişinin %87,66'sı veya 3,984 günü için karlı olmuştur, bu da 4,545 güne (yaklaşık 12 yıl ve beş ay) tekabül etmektedir.

Bitcoin, ticaret geçmişinin %90'ını kazandı! - Resim : 1

Bitcoin karlı günler. Kaynak: Blockchain.com

Agresif Bitcoin benimseme eğrisi

Grafik, özellikle, Bitcoin'in ticaret geçmişinde merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokenini tutmanın bugünün fiyatına göre karlı olduğu gün sayısını gösteriyor ve sınırlı arz sonuçları olarak fiyatına da yansıyan benimseme eğrisinin zaman içindeki agresif büyümesini vurguluyor.

Ayrıca, "piyasa döngü zirvelerini satın almaktan kaçınmak için Bitcoin'in pazar döngülerini anlamanın önemini de gösteriyor" çünkü "döngü zirvelerinden düşüşler uzun sürebilir, önceki döngülerde yaklaşık 2-3 yıl."

Bu arada, Finbold'un 28 Ocak'ta bildirdiği gibi, kripto para piyasasının yeniden canlanması, 2023 yükseliş rallisinden kâr elde eden 44.000'den fazla yeni Bitcoin milyonerinin elit kripto kulübüne katılmasını sağladı.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin rallisini yavaşlattı ve 23.265 $'dan el değiştirdi, bu da gün içinde %0,75 zayıfladığı, ancak aylık grafikte %40,12 kazançla yedi gün öncesine göre %2,32 arttığı anlamına geliyor.

Bitcoin, ticaret geçmişinin %90'ını kazandı! - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ayrıca, PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritmalarının, Bitcoin'in 28 Şubat 2023'te fiyatını 24.342 $ olarak belirleyerek önümüzdeki ayın sonuna kadar muhtemelen daha da yükselmeye devam edeceğini öngördüğünü belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.