Güncel

Call of Duty Microsoft'u o kadar cezbediyor ki! [Tek şart]

Microsoft'un Blizzard'ı satın alacak olması tüm oyun piyasasını etkilemiş birçok şirket piyasaların çok etkileneceğini düşünerek buna karşı çıkmıştı. Anlaşma henüz olmasa da Microsoft'un tek şartı var o da Call of Duty...

Call of Duty Microsoft'u o kadar cezbediyor ki! [Tek şart]

Microsoft, Call of Duty serisinin anlaşmanın bir parçası olmadığı sürece Activision-Blizzard'ı satın almayacak. Koca teknoloji devi için oyun stüdyoları, Wolrd of Wracraft vs gibi yapımlar önemli değilken tek şartın COD olması biraz abes açıkçası. 

Activision Blizzard'ın son derece başarılı Call of Duty serisini Microsoft'un rüyalarını süslüyor.

Microsoft'a Call of Duty'yi verin, gerisi sizin olsun

Avrupa Birliği mahkemeleriyle Salı günü kapalı kapılar ardında yapılan toplantının ardından Microsoft Başkanı Brad Smith'e Call of Duty serisini kaybetmenin anlaşmayı tehlikeye atıp atmayacağı soruldu. Smith bu soruya verdiği cevapta, "Bir oyunun veya bir dilimin diğer yapımlardan çıkarılabileceğini düşünmenin mümkün veya gerçekçi olduğunu düşünmüyoruz" dedi.

Call of Duty Microsoft'u o kadar cezbediyor ki [Tek şart]

Konuyla ilgili işlerin hızlı olmasını istediklerini belirten Smith, Rekabet ve Piyasalar Kurumu'nun (CMA) bir an önce karar vermesi gerektiğini düşünüyor. Microsoft'un başkanı

"Bir anlaşmayı bozmak ve Sony'nin AB'deki yüzde 80'lik payındaki veya küresel olarak yüzde 70'lik paydaki konumunu, 20 yıldır süper hakim bir şirket olduğu bir pazarda sağlamlaştırmak mı istiyorsunuz?

Yoksa geleceğin davranışsal korkuluklar ve çarelerle ilerlemesine izin vermek ve bu unvanı 150 milyon kişiye daha mı ulaştırmak istiyorsunuz? Bence bu, dünya çapında çoğu mahkemenin ele alması gereken bir seçim."

Smith'in rakamları, Microsoft'un Sony'nin PlayStation konsolunun kendi Xbox'ından çok daha büyük bir pazar payına sahip olduğu gerçeğini de ortaya koyuyor.

Sony de dahil olmak üzere Microsoft / Activision Blizzard birleşmesi karşıtları, Microsoft'un Xbox'a özel Call of Duty gibi oyunlar yapıp rekabeti etkili bir şekilde engelleyebileceğinden endişe ediyor. CMA tarafından yürütülen bir anket, serinin Xbox'a özel olursa PlayStation CoD oyuncularının yüzde 24'ünün konsol değiştireceğini de ortaya çıkardı.

Microsoft ise oyun konusunda hiç boş durmuyor. Daha bu hafta şirket, Xbox oyunlarını Nintendo platformlarına getirmek için Nintendo ile 10 yıllık bir anlaşma yaptı. Bu arada Nvidia ile yapılan ayrı bir anlaşmayla birlikte artık GeForce Now oyuncuları Xbox PC oyunlarını da oynayabilecek.

Yorumlar
Cod
Cod bir efsane şirket şayet satarsa Microsoft bu oyunu zaten bin TL ye satılıyor Ms ye geçince 2 bin olur artık
Cevapla
Lumen
Gamepasse gelirse ama hayalini kurduğumuz oyunları oynayabileceğiz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.