Güncel

Call of Duty: Mobile iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

Kısa sürede Android ve iOS platformlarının en popüler oyunlardan biri haline gelen Call of Duty: Mobile, yayınlanan son rapora göre 172 milyondan fazla indirilerek yaklaşık 87 milyon dolar gelir elde etti.

Call of Duty: Mobile iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

FPS (Birinci şahıs nişancı) oyunlarının başında gelen Call of Duty, mobil versiyonu ile 1 Ekim 2019 tarihinde mobil mağazalarda yerini almıştı. Oyun yayınlanan son rapora göre ciddi bir indirme başarısı yakalayarak, yine adından söz ettirmeyi başardı.

Call of Duty: Mobile iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

Önde gelen analiz firmalarından biri olan Sensor Tower’a göre Activision Publishing Inc. tarafından yayınlanan Call of Duty: Mobile, geçtiğimiz ay içerisinde 21 milyondan fazla indirildi. Sevilen FPS oyunu, çıkış ayında ise 146 milyondan fazla indirme ile, deyim yerinde ise zirveyi yaşadı.

Call of Duty: Mobile iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı! - Resim : 1

Çin merkezli oyun devi Tencent tarafından geliştirilen Call of Duty Mobile'ın ülkelere göre indirme rakamları ise şu şekilde; 

ABD’de yaklaşık 28,5 milyon indirme ile dünya genelinde tüm indirmelerin yüzde 16,6’sını kapsamakta. Sırası ile Hindistan 17.5 milyon ile yüzde 10.2, Brezilya 12 milyon indirme ile yüzde 7 olarak indirmelerin büyük çoğunluğunu elinde bulunduruyor. Oyun, Google Play üzerinden 89 milyon indirme sayısını yakalarken, iOS platformunda ise 83 milyon indirme sayısı ile ciddi bir başarıya imza attı.

Tencent’in Timi stüdyosu tarafından geliştirilen ve oynaması ücretsiz olan oyun; yeni mod, silah ve karakter güncellemeleri ile sürekli aktif halde tutulmaya devam edilerek, en büyük rakibi PUBG Mobile ile arasındaki farkı kapatmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Yorumlar
tekila77
dön dolaş yine bana gel,hep aynı sahneler 170 milyona nasıl ulaşmış hayret millet oyunun yorumlarını hiç mi okumuyor,konsolda ki oyun gibi bekliyordum,suyu sıkılmış turşu gibi...
Cevapla
tekila
oyun beş para etmiyor aynı sahneleri oynayıp durun..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.