Güncel

Cardano işlemleri daha da hızlanacak!

Cardano bugün blok boyutunu %10 artıracak, işlemleri ve DApp performansını hızlandıracak!

Cardano işlemleri daha da hızlanacak!

İşlem hacmini büyük ölçüde artıracak yaklaşan Vasil hardfork'a ek olarak, Cardano'nun (ADA) arkasındaki ekip ağın performansını daha da artırmak için çok çalışıyor. Cardano bugün blok boyutunu %10 artıracak, işlemleri ve DApp performansını hızlandıracak!

Cardano işlemleri daha da hızlanacak!

Cardano araştırma ve geliştirici firması Input Output HK, blockchain'in ana ağ blok boyutunu %10 veya 8KB artırıyor, şirket 25 Nisan'da değişikliğin aynı gün 20:20h UTC'de yürürlüğe girmesi planlandığını  duyurdu.

Bir dizi sonraki tweet'te, geliştirici ekip bu güncellemenin ne olduğunu ve tüm ekosistem için ne anlama geldiğini açıkladı. Basitçe söylemek gerekirse, mevcut blok boyutu 80KB'dir ve güncelleme bunu 8KB'lik ek bir blok boyutuyla 88KB'ye çıkaracaktır.

Bloklar, bir blok zincirinde onaylanan ve yazılan işlem gruplarını ifade eder ve boyutlarını artırmak, her bloğa daha fazla işlemin dahil edilebileceği, ağ kapasitesinin artırılması ve süreçteki işlem sürelerinin düşürülmesi anlamına gelir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.