Güncel

CES 2019'a yapay zeka ve 5G damgasını vurdu

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES 2019 bu yıl yapay zeka ve 5G teknolojilerinin gövde gösterisine şahit oldu.

CES 2019'a yapay zeka ve 5G damgasını vurdu

Tüketici Elektroniği Fuarı olan CES 2019, 8-11 Ocak 2019 tarihleri arasında ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlendi. 4 bin 500'den fazla firmanın katıldığı fuarı 180 bine yakın kişi ziyaret etti. Dünyanın en büyük fuarlarından biri olan CES 2019 bu yıl 2.9 milyon metrekarelik bir alanda düzenlendi. Ziyaretçiler için en son teknoloji yeniliklerinin sergilendiği fuara global markalardan vizyoner girişimlere kadar birçok şirket katıldı.

CES 2019'a yapay zeka ve 5G damgasını vurdu

Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA) Başkanı ve CEO'su Gary Shapiro, "CES, küresel sorunları çözmek ve dünyadaki hayatı iyileştirmek için inovasyonun gücünü gösteriyor" dedi. “CES'teki tutku, fikirler ve iş bağlantıları bunu en önemli küresel teknoloji etkinliği - ve yılın en ilham verici haftası haline getiriyor”.


CES Genel Başkan Yardımcısı Karen Chupka, “Günümüzde her iş, başarılı olmak için teknolojiyi kullanmalıdır” dedi. "Procter & Gamble, John Deere ve Raytheon gibi şirketler bunu CES 2019'da kanıtladı."


CES 2019 açılışında AMD, AT&T Communications, IBM, LG ve Verizon gibi şirketlerin önemli isimlerden bazıları yer aldı. CTA, 2019 Uluslararası İnovasyon Skor Kartı derecelendirme ülkelerine inovasyonu ne kadar iyi desteklediklerini gösterdi CTA ayrıca, hızla değişen gelecekte rekabet edebilmek için gereken becerileri araştıran en yeni kitabı Ninja Future'i yayımladı.

CES, 5G ekosisteminin - ulaşım, sanal gerçeklik, spor teknolojisi ve dijital sağlık- bir araya geldiği tek etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Verizon CEO'su Hans Vestberg, “5G her şeyi değiştirecek - 5G, kablosuz teknolojiden gördüğümüzden çok daha fazlasını vaat ediyor” dedi. AT&T Communications CEO'su John Donovan şirketin 5G Evolution ağının lansmanını yaptı.


CES 2019 yapay zekanın hayatımızın her alanını etkileyeceğini gösterdi. IBM Başkanı, Başkan ve CEO Ginni Rometty'nin açılış konuşması, akıllı şehirlerden sağlık hizmetlerine, taşımacılığa, robota ulaşımdan devir sağlayan AI'nın verileri nasıl "dünyanın en büyük doğal kaynağı" olduğunu ispatlayacağını araştırdı. Rometty'nin açılış konuşması sırasında, Delta CEO'su Ed Bastian ve Walmart'ın Gıda Maddesi Charles Redfield işletmelerinde AI ve blockchain teknolojisi örneklerini paylaştı.


CES 2019, Bell Helicopter'den bir hava taksisi ve Harley-Davidson'dan bir elektrikli motosiklet de dahil olmak üzere, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden 11'inin taşımacılığın geleceğine dikkat çeken, turbo şarjlı bir mobilite gösterisi oldu. Kendi kendine sürüş teknolojisi hayat kurtaracak, daha fazla erişilebilirlik sağlayacak ve üretkenliği artıracak.


CES Spor Bölgesi tüm spor teknolojisi ekosistemini sergiledi - akıllı mekanlardaki yenilikler, antrenman, sanal ve artırılmış gerçeklik. Ve spor yapma, izlenme ve tecrübe etme biçimini değiştirecek sürükleyici içerik yaratmaya yardımcı oluyor. Twitter CEO'su Jack Dorsey ve NBA Komiseri Adam Silver, ortaklıklarının sosyal medyanın taraftar katılımını destekleyebileceğini nasıl kanıtladığını tartıştı.


C Space, içerik pazarlamacılarını, Hollywood'u, reklam endüstrisini, medyayı ve Proctor & Gamble'ın Marc Pritchard'ı, IBM'in Michelle Peluso'u, Unilever'in Keith Weed'i - marka pazarlamanın ve eğlencenin geleceğini keşfetmek için bir araya getirdi. Sergiler ve konferans oturumları, AI'nın pazarlama ve tüketici katılımı, mobil ve üst düzey video ve içerik tüketimi üzerindeki etkisini araştırdı.


CES'teki yeni girişimlere ev sahipliği yapan Eureka Park, yıkıcı yenilikler sunan, yatırımcıların ve büyük markaların dikkatini çeken 50'den fazla ülkeden 1.200'den fazla şirkete ev sahipliği yaptı. Ring, Benjilock ve LifeFuels gibi başarılı şirketlerin kurulmasına öncülük eden Eureka Park bu yıl Tüketici Teknolojileri Birliği Vakfı ve AARP sponsorluğundaki bir yarışma düzenledi.


Dijital sağlık teknolojileri önemli bir temaydı ve katılımcılar sağlık hizmetlerinde en son gelişmeleri ve eğilimleri yaşadılar. 260'dan fazla doktor ve diğer sağlık uzmanları, CES'te ilk kez Sürekli Tıp Eğitimi (CME) kredisi sunan Dijital Sağlık Zirvesi'ne katıldı.

Esnek teknolojiler dünyayı sağlıklı, güvenli, sıcak, güçlü, beslenmiş ve güvende tutacak. YOLK ve Zero Mass Water gibi şirketlerden gelen sürdürülebilir teknolojiler, verimli enerji çözümleri üretecek ve küresel karbon ayakizini azaltırken, gelişmekte olan ülkelere içme suyu sağlanmasına yardımcı olacaktır. 

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Teknoloji...
5G.li telefonları almayan..855 modem ..2 seneye kadar 885 modeme ulaşacak o zaman 5g li telefon alırsınız. 3 sistem bir arada olmalı..5G telefon..5G sim kartı 5g sinyal yayını..bunlar bir araya gelmesi için en az 2 sene geçer..hatta tam oturması için 2022,yıla varır. 5G.li telefon satılıyorsa dahi almayın.çünkü 5G sim kartı yok..sinyalı yok.. hiç bir faydası yoktur bu telefonun.. telefonun içinde 2 modem var..1...4G......2..5G.. 5g MODEMİ şu anda sinyalizyanon sistemine uymadığı için hiç bir faydası olmayacak ve sim kartı şu anda bütün telefuonlarda 4.5 G.LTE GURUBUNDADIR..5G.KARTI VE YÜKSEK FREKANS YENİ RADYO SİSTEMİ şu an devrede değil..boşuna para vermeyiniz.. selamlar..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.