Güncel

Çin'den gelen bütün uçuşlar durduruluyor

Koronavirüs yüzünden Çin'den Türkiye'ye gelen bütün uçuşların Çarşamba gününden itibaren durdurulmasına karar verildi.

Çin'den gelen bütün uçuşlar durduruluyor

Koronavirüs salgını giderek yayılırken, THY'nin Türkiye'den Çin'e yaptığı uçuşları durdurmasının ardından, Çin'den Türkiye'ye yapılan uçuşlar da 5 Şubat 2020 tarihinden itibaren durduruluyor.

Çin'den gelen bütün uçuşlar durduruluyor

Konuyla ilgili açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Sağlık Bakanı Koca; Japonya, Tayvan, Tayland, Hong Kong, Singapur, Güney Kore ve Malezya'dan gelenlere yönelik termal kamera uygulamasına başlanacağını da açıkladı. Öte yandan Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde tutulan 61 kişiden koronavirüs için alınan numunelerin sonuçlarının tamamının negatif çıktığı da açıklandı.

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Çin'in Wuhan şehrinde başlayan ve tüm ülkeye yayılan koronovirüs can almaya devam ediyor. Dünyanın farklı ülkelerinde sıçrayan virüsün şimdilik bir tedavisi yok. Bilim insanları virüse karşı aşı geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Virüsten hayatını kaybeden kişi sayısı haber hazırlandığı tarih itibariyle 361 oldu. 

Yorumlar
aaa
erken alınmış bir karar bu bir kaç ay bekleseydiniz keşke
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.