Depremin şiddeti tekrar belilrlendi: İlk açıklamadan daha yüksek

Kahramanmaraş'ta bu sabah 04:17'de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde 284 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. 1700 üzerinde yaralı var.

Depremin şiddeti tekrar belilrlendi: İlk açıklamadan daha yüksek

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da meydana gelen depremin ardından şimdi bu sabah 04:17 sularında Kahramanmaraş'ta bir deprem meydana geldi. 7,4 büyüklüğünde olan depremin etkisiyle 1000 üzerinde bina yıkıldı ve 284 yaralı var. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini güncelleyerek 7,7 olarak duyurdu.

Depremin şiddeti tekrar belilrlendi: İlk açıklamadan daha yüksek

deprem

Enkaz altında mahsur kalan çoğu kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları ve kurtarma ekipleri son hız çalışmalarına devam ediyor ancak alt yapı eksikliği, şebekelerin çalışmaması ve kötü hava koşulları durumu daha kötü etkiliyor. 

İstanbul'da yaşanan depremin ardından Türkiye şimdi de sabaha karşı Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem ile uyandı. Şok eden deprem şu anda bir çok yaralı ve ölü bırakmış durumda. Söz konusu deprem Suriye'de de hissedildi. Şimdilik o bölgede de 200 üzeri ölü bildirildi. Tüm Türkiye henüz uyurken sabah saat 04.00 sularında meydana gelen deprem sadece 4 saniye civarında sürdü, ancak bıraktığı etkiler yıkıcı oldu. Kahramanmaraş'ta şimdilik bildirilen ölü sayısı 280 civarındayken 1300 kişi de yaralandı. Okullar 10 gün boyunca tatil edildi.

İtalya Sivil Koruma Dairesi, insanlara kıyı bölgelerinden uzak durmalarını tavsiye eden bir bildiri yayınladı. Tsunami hakkında uyaran kurum daha sonra uyarıyı azalttı ve tehlike hakkında uyarıyı geri çekildiğini tweetledi. AFAD da resmi olmayan haberlerin önemsenmemesi gerektiği hakkında uyardı.