Donald Trump'ın NFT kartları, %80 değer kaybetti! - Neden?

Donald Trump'ın NFT kartları, en yüksek taban fiyatından %80 değer kaybetti!

Donald Trump'ın NFT kartları, %80 değer kaybetti! - Neden?

Trump Dijital Ticaret Kartları olarak bilinen eski ABD Başkanı Donald Trump'ın misli olmayan token ( NFT ) koleksiyonu şu anda toplam 15.075 sahibine aittir ve bu da %34 benzersiz sahip oranına eşittir.

Donald Trump'ın NFT kartları, %80 değer kaybetti! - Neden?

OpenSea'nin 30 Aralık verilerine göre taban fiyatı 18 Aralık'ta 0,84 Ethereum'dan ( ETH ) 0,186 ETH'ye düştüğü için yakın zamanda piyasaya sürülen NFT hattının değeri %78 düştü.

Donald Trump'ın NFT kartları, %80 değer kaybetti! - Neden? - Resim : 1

Trump Dijital Ticaret Kartlarının taban fiyatı. Kaynak:  Açık Deniz

Kartların birçoğu ilk çalıştırmadan sonra yeniden satıldı ve değerleri 0,82 ethere veya 999 $'a yükseldi. Geçen hafta, hacim 380 ETH düştü (%-95), satışlar 1.564 (%-93) ve taban fiyat -%11 düştü, ancak toplamda her kart, kullanılmaya başlandığından beri önemli değer kazandı.

Her bir NFT için orijinal 99 ABD doları maliyet

15 Aralık'ta Trump, Piyango Giriş Dönemi boyunca basılabilecek toplam 45.000 NFT ile koleksiyonunu piyasaya sürdü. Giriş döneminde, her bir NFT'nin maliyeti 99 ABD dolarıdır. Trump'ın "türünün tek örneği" varlıkları tanıtmasının ardından, tüm oyun kartları birkaç saat içinde satın alındı.

Her kart, Donald Trump'ı şerif, kaşif, süper kahraman veya NASCAR yarışçısı gibi farklı bir kahraman figürü olarak tasvir ediyor. NFT International LLC, NFT hattının sahibi şirkettir ve şirket, eski Başkan Donald Trump'ın hiçbir şekilde "sahip olmadığını, yönetmediğini veya kontrol etmediğini" açıkça ortaya koymuştur. 

Piyasaya sürüldüğünde firma, NFT'lerin 99 $'a satılması sayesinde 4.45 milyon $ getirmeyi başardı. Projenin yazıldığı tarihteki mevcut hacminin 7.765 ETH olduğu göz önüne alındığında, NFT International LLC ayrıca her işlemde %10'luk bir kesinti alıyor ve bu da 1 milyon doların üzerinde gelire tekabül ediyor.

Piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra taban fiyat, dahili basım, lisanslama hataları ve iddia edilen tasarım kopyalama gibi sorunlar nedeniyle NFT hattına yönelik yaygın eleştirilerle paralel olarak düşmeye başladı. Trump'ın  kripto para sektörüne her zaman bu kadar açık olmadığını hatırlatmakta fayda var.” 

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.