Wall Street kurdu J. Belfort, SBF'nin 'bittiğini' söylüyor! Peki neden?

'Wall Street Wolf' J. Belfort, FTX'i uyuşturucuyla ilgili 'katliam' olarak nitelendiriyor, SBF'nin 'bittiğini' söylüyor.

Wall Street kurdu J. Belfort, SBF'nin 'bittiğini' söylüyor! Peki neden?

Eskiden dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX'in çöküşünün sonuçları kripto para piyasasında hala hissediliyor ve kurucusu Sam Bankman-Fried'in tutuklanmasının ardından eski borsacı Jordan Belfort birkaç tüm durum hakkında söylenecek şeyler.

Wall Street kurdu J. Belfort, SBF'nin 'bittiğini' söylüyor! Peki neden?

Yaygın olarak "Wall Street'in Kurdu" olarak bilinen Jordan Belfort, SBF'nin "bittiğini" ve FTX ekosistemindeki patlamanın büyük ölçüde Alameda Research'ün eski CEO'su Caroline Ellison'ın birlikte tutuklanan amfetamin kullanımından kaynaklandığını söyledi. SBF, 23 Aralık'ta Newsmax'tan Eric Bolling ile yaptığı röportajda söylediği gibi.

Belfort'a göre durum tam olarak düşündüğü gibi ilerliyor, bu da SBF ve skandala karışan diğer kişilerin işbirliği.

"İtirazları yalanladılar, yani şu anda ABD savcısına ve FBI'a bir yol haritası veriyorlar. Bu adamın hiç şansı yok. Savunması yok. Bir noktada suçunu kabul edecek ve bir itirafta bulunacak. Mahkemeye çıkmayacak ve cezasını çekecek. Tahminimce 50 yıl hapis cezası, belki daha da fazlası.”

'Aç-kapat olayı'

İddia edilen planı Bernie Madoff'unkiyle karşılaştıran eski borsacı, bunun insanların parasını çalmaya yönelik "gerçekten açık-kapalı bir dava" olduğunu ve bunun için hiçbir savunmanın bulunmadığını söyledi.

"Böylece insanlar, bir aracı kuruma para yatırdıklarını ve paranın her bir kişinin hesabına ayrıldığını düşünerek FTX'e para yatırıyorlardı ve o, parayı ticaret kolu olan Alameda'ya götüren bir arka kapıya sahipti."

Belfort ayrıca, FTX liderliğinin "gezegendeki en kötü tüccarlar" olduğunu ve "müşteri fonlarıyla desteklenen" bahiste milyarlarca dolar kaybettiğini söyledi. Eklediği gibi, birkaç milyar dolar kaybetmek "aslında gerçekten çok kolay çünkü kaldıraçla ticaret yapıyorlardı ve felaket bu."

Wall Street kurdu J. Belfort, SBF'nin 'bittiğini' söylüyor! Peki neden? - Resim : 1

Ellison ve amfetaminler

Ellison'a atıfta bulunarak, uyuşturucu söz konusu olduğunda "çok büyük miktarlarda para kaybetmek çok kolay" yorumunu da yaptı ve şunları açıkladı:

"Amfetaminler ve kokainle ilgili olan şey, onları kullanırken daha keskin olduğunu düşünüyorsun, ama aslında o kadar keskin değilsin, ama gerçekten zeki olduğunu düşünüyorsun, bu yüzden kendi zihninde, o kendini öyle sanıyor. amfetaminleri kafayı bularak bu kolektif dehayı çevresine kazandırdı.”

Bunun da ötesinde, Ellison'ın "herhangi birinin kripto ticaretinde para kazanabileceği zamandan kalma yanlış bir güvenlik duygusuna" kapıldığına, ancak daha sonra "para kazanma yöntemlerinin çökmeye başladığına ve şimdi onun bir olmak zorunda olduğuna" inanıyor. Gerçek bir tüccar ve metamfetaminlerin körüklediği kaldıraçla kesinlikle ve kesinlikle katledildi.

Kaçırılan kırmızı bayraklar ve kötü ticaret

Kasım ayının başlarında Belfort, Finbold'un bildirdiği gibi, destekçilerinin neden tehlike işaretlerini fark etmediğini sorgularken, SBF'yi bir sosyopat olarak etiketleyerek ve FTX'in iş modelini bir "kardeşlik evi" ile karşılaştırarak, FTX çöküşünün büyük olasılıkla önceden tasarlanmış olduğu görüşünü dile getirdi.

Bernie Madoff Ponzi planı ve Belfort'un kovuşturulması davalarına karışan emekli FBI ajanı Gregory Coleman'ın, SBF'yi kovuşturmanın basit olduğunu ve müfettişlerin durumu kötü olarak ele alırken yalnızca parayı takip etmeleri gerektiğini söylediğini de belirtmekte fayda var.