Güncel

Dünyanın en zengin adamı servetini dağıtıyor

Dünyanın en zengin adamı Bill Gates, servetini 20 yıl içinde dağıtacak.

Dünyanın en zengin adamı servetini dağıtıyor

Bildiğiniz gibi Microsoft’un kurucusu Bill Gates ABD'nin en zengini ve dünyanın ikinci en zengin adamı. Bill Gates, Microsoft'un başından ayrıldıktan sonra kendini hayır işlerine verdi. Gates, eşiyle beraber kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı'yla birlikte dünya genelinde muhtaç insanlara yardıma koşuyor. Gates'in şuanda 63.4 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

Bill Gates, kendisine ait paranın kendisinde kalmadığını ve bundan sonra da kalmayacağını söyledi ve şöyle devam etti: "Yemeğimi yiyorum, giyeceğimi giyiyorum. Paranın bir noktadan sonra beni daha ileri bir noktaya götürme imkanı yok. Bu da elbette paranın vakıf aracılığıyla muhtaçlara ulaşması anlamına geliyor."

1358793160_223201217583969bill-gates-1.jpg

Gates, servetinin yüzde 95'inin kendisi ve eşinin ölümüyle birlikte 20 yıl içinde vakıf aracılığıyla dağıtılacağını belirtti ve herhangi bir dini inanış nedeniyle bunu yapmadığını, insanların eşit olduğu bir dünyada herkesin de eşit şartlardan faydalanması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar
Mehmet.yildirim
Fakir
Cevapla
miasfir
adam kafayi kullanmis zengin olmus
Cevapla
misafir
öyle bisey hayatta yaptirmazlar cünkü o zaman kimse calismaz herkes zengin olsa
Cevapla
irfan
evt zenginlik güzel birşey
Cevapla
Fakir
Herkes esit olduguna gore bill gates'in parasini dunya nufusuna boldugum zaman bana ne kadar duser acaba ?bende zengin olurmuyum ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.