Güncel

Elon Musk Twitter'ın tamamını satın almayı teklif etti!

Elon Musk geçtiğimiz dönemlerde Twitter'ın hisselerini satın almıştı. Şimdi Tesla CEO'su Twitter'ın tamamını satın almayı teklif etti.

Elon Musk Twitter'ın tamamını satın almayı teklif etti!

Elon Musk, sosyal medya uygulaması Twitter'ın %9,2 hissesini satın alarak şirketin en büyük bireysel hissedarı olduğunu açıklamıştı. Bundan sadece iki hafta sonra Musk Twitter'da %100 hisse satın almayı teklif etti. Birkaç gün önce Twitter yönetim kuruluna katılmayı reddeden Elon Musk, bir ABD dosyasına göre şimdi şirketin tamamını hisse başına 54,2 dolara satın almak için bir teklifte bulundu. Musk, Twitter'ın gelişmesi için özel olarak alınması gerektiğine inandığını söyledi. Milyarder, "Teklifim en iyi ve son teklifim" diye ekledi.

Elon Musk Twitter'ın tamamını satın almayı teklif etti!

elon musk

Musk yaptığı açıklamada, "Twitter'ın %100'ünü hisse başına 54,20$'a nakit olarak, Twitter'a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için %54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için %38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum" dedi. Twitter'ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor'a gönderilen mektupta bu ifadeler yer aldı: "Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak pozisyonumu yeniden gözden geçirmem gerekecek".

Aynı zamanda Tesla ve SpaceX'in CEO'su olan Elon Musk, Twitter'ın dünya çapında özgür konuşma platformu olma potansiyeline inandığı için platforma yatırım yaptığını söyledi. “İfade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum. Twitter'ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor” dedi. Sosyal medya platformunun müdavimlerinden olan Musk, Twitter'ı ifade özgürlüğünü engellediği için sık sık eleştiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.