Elon Musk’tan, Twitter'a karşı yeni hamle!

Tesla CEO'su Elon Musk'ın avukatları, Twitter'ın milyardere açtığı davada ilk karşı hamlesini yaptı.

Elon Musk’tan, Twitter'a karşı yeni hamle!

Elon Musk'ın avukatları, Delaware Mahkemesi’ne Twitter'ın ön yargılama sürecinde doğru davranmamakta olduğunu ve bunu yapmaya zorlanması gerektiğini söyleyen bir mektup gönderdi. Mektup, Musk'ın Twitter'ı 44 milyar dolara satın alıp alamayacağına karar verecek olan Kathaleen McCormick'e hitap ediyor ve ayrıca davanın 17 Ekim'de başlamasını talep ediyor.

Geçen hafta McCormick, duruşmanın Ekim ayında başlamasına karar vermişti. Twitter, devam eden "maskaralıkların" şirkete zarar verdiğini ve işlerin mümkün olduğunca çabuk çözülmesi gerektiğini savunarak, işlemlerin mümkün olduğunca erken başlaması için baskı yaptı. Twitter, Musk'ı takip edip şirketi satın almak için hisse başına 54.20 dolar ödemesini istediğinden dolayı bunu yapıyor. Musk'ın ekibi, davanın gelecek yılın başlarında başlamasını talep ederek çok daha uzun bir zaman çizelgesi istedi. Ancak McCormick ekim ayını seçti ve iki tarafa da hazırlıklara başlamalarını söyledi.

Musk’ın avukatları, keşif sürecini başlatmaya çalıştıklarını ancak defalarca Twitter tarafından engellendiklerini söylüyor. Musk'ın anlaşmadan çıkmasına neden olan ilk iddiası, Twitter'ın bir bot sorunu olduğu ve bu konuda kendisine gerekli bilgilerin sağlanmaması. Ama elbette, bu davanın konusu bu değil. Dava, Twitter'ı satın alma sözleşmesi ve Musk'ın bunu yerine getirmesi gerekip gerekmediğiyle ilgili.

Musk'ın avukatları süreci engelleyen üç ana soruna değindi ve McCormick'ten üçünü de çözmesini istedi. Birincisi, Twitter'ın zamanlama konusunda esnek davranmaması. Twitter, duruşmanın 10 Ekim'de başlamasını istiyor, ancak Musk, ekstra hazırlık süresinin çok önemli olacağını söyleyerek bir hafta sonra başlamasını istiyor. İkincisi, Musk'ın avukatları, Twitter'dan talep ettikleri ve üretilmesi son derece kolay olan belgelerin verilmediğini söylüyor. Üçüncüsü, Twitter’ın normalde ürettiği verileri artık bilerek üretmemesi ve bunu, bilgileri Musk ekibi ile paylaşmamak için yapması.