En iyi arayüz seçildi! Peki MIUI bu seçimin neresinde?

MIUI, Xiaomi firmasının Android için sunmuş olduğu özel bir kullanıcı arayüzü ve birçok rakibi var. Bu ara yüz birçok rakibi arasından kullanıcıların oylarıyla birinci çıkmayı başardı.

En iyi arayüz seçildi! Peki MIUI bu seçimin neresinde?

Birçok akıllı telefon üreticisi var ve her birinin kendi kullanıcı ara yüzü var. Hepsi sorunsuz bir deneyim sağlamak için rekabet ediyor. Bunlar arasında MIUI en iyi kullanıcı arayüzüdür, bunun için Xiaomi son yıllarda diğer Android telefonlara kıyasla daha iyi bir kullanıcı ara yüzü sağlamak için çok çalıştı. Bugün, MIUI kullanıcı ara yüzü eskisinden çok daha iyi ve pürüzsüz bir deneyim vadediyor.

Master Lu, en iyi mobil arayüzleri listeledi ve buna göre MIUI, 2022'nin ilk çeyreğindeki en iyi UI oldu.

MIUI ara yüzü en iyi deneyimi sunuyor

Master Lu tarafından yayınlanan en iyi UI sıralaması, 1 Ocak 2022 ile 31 Mart 2022 arasındaki verilerden oluşuyor. Sıralama yalnızca yeni piyasaya sürülen akıllı telefonlara dayalıdır ve nihai puan, deneyim puanının ortalaması baz alınarak belirlenir. Master Lu sıralamasında en iyi kullanıcı ara yüzleri arasında 10 markanın kullanıcı ara yüzleri yer alıyor, ilk iki kullanıcı ara yüzü Xiaomi'ye ait.

MIUI en iyi ara yüz

Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinde kullanılan MIUI arayüzü ise sıralamanın zirvesinde yer alıyor. MIUI, diğerlerinden çok daha iyi olan 207.06 puan alan listedeki en iyi kullanıcı arayüzüdür. Listedeki ikinci isim ise aslında MIUI tabanlı olan ve Black Shark telefonları tarafından kullanılan JoyUI'dir. Kullanıcılar, listedeki birinci ve ikinci arayüzlerin Xiaomi'den olmasından memnun. Derecelendirmeye dayalı sürümler MIUI 13 ve JoyUI 12.5'tir. Redmagic OS, 203.93 puanla listede üçüncü sırada yer alıyor.

Xiaomi'nin 2021 sonuçlarına göre, küresel MIUI kullanıcılarının sayısı yıllık %28,4 artışla 510 milyon ve Çin'deki MIUI kullanıcılarının sayısı yıllık %17 artışla 130 milyon oldu.

MIUI en iyi kullanıcı arayüzüdür, neden?

MIUI 13, Xiaomi'nin 2021'in sonunda tanıttığı en son kullanıcı arayüzüdür. MIUI 12.5 kullanıcı arayüzünden bu yana Xiaomi, dengeli bir RAM ve CPU kullanımı ile sistem kararlılığını artırdı. MIUI 13 ile bu iyileştirmelerin sonuçları ortaya çıktı. MIUI'nin Master Lu sıralamasında ilk sıralarda yer almasının nedeni, Xiaomi'nin istikrar için çok çalışması. Birçok üçüncü taraf uygulamasıyla yapılan testlerde, MIUI 13, MIUI 12.5 Enhanced'den %52 daha hızlıdır ve %15 daha az kare düşüşüne sahiptir. Atomize bellek ve sıvı depolama teknolojisi, MIUI 13 ile sunulan optimizasyon özellikleridir.

Listenin devamında OPPO'nun realmeUI, ColorOS ve ColorOS for OnePlus arayüzleri 4., 5. ve 6. sırada, HONOR MagicUI 7. sırada, Motorola MYUI 8. sırada, vivo OriginOS 9. sırada ve son olarak ASUS ROG UI 10. sırada yer alıyor.