Güncel

Erdoğan açıkladı: Netflix Türk halkına yakışmıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın hedefinde ise yapılan cinsiyetçi saldırılar vardı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 4. çocuğunu kucağına alan kızı Esra Albayrak'a yönelik olarak sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi saldırıları değerlendiren Cumhurbaşkanı, "Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler" ifadelerini kullandı. Erdoğan bir sosyal medya düzenlemesinin yapılması gerektiğinin de altını çizdi ve çarpıcı ifadeler kullandı.

Erdoğan açıkladı: Netflix Türk halkına yakışmıyor

"Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şart" ifadesini kullanan Erdoğan, sosyal medyaya yönelik çok geniş kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunun haberini verdi.

Cumhurbaşkanı konuyla ilgili olarak "Niçin Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu millete bu tür mecralar yakışmıyor. Bir an önce parlamentomuza getirip tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz." diyerek düzenleme hakkında kararlı olunduğunun da altını çizmiş oldu.

Erdoğan konu ile ilgili olarak sözlerini "Düzenleme tamamlandığında, erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir." diyerek tamamladı.

Yorumlar
Victor
Netflix ücretli platform onane netflex ten isteyen satın alarak izler o zaman digitürk te ücretle izleniyor oda Türk halkına futbolu ücretle izletiyor ve o arada açık saçık görüntüler var ama ücretle isteyen alıyor izliyor o zaman bu platformda kapatılsın
Cevapla
Opdima
‘da’ ayrı olacak.
norm
Türk milletine yakışma kriteri nedir? buna kim karar veriyor? burası ücretli bir platform.. ücret veren izliyor, vermeyen izlemiyor. yetişkinler içinde çocuklar adına kontrol sağlayan özellikler var. Yasaklamalar hiçbir işe yaramaz.
Cevapla
kemal
netflix tam bir cehennem. her türlü rezillik işleniyor.
Cevapla
noname
parasıyla değil mi kardeşim aldığım şeyin hesabını ben sorarım beğenmiyorsanız almayın izlemeyin
Tatlı
tamam kardeşim siz izlemeyin yakışmıyorsa. biz izliyorduk
Borem
Evet bazen istenmeyen görüntüler ve küfür oluyor ama sonuçta parayla izlenen kapalı bir platform istemeyen izlemez ayrıca bu ülkeye sizin gibi kafalar yakıştırılıyorsa netflix de pekala yakışır
Cevapla
seko
Netflix ciddi yatırımlar yaptığı için bunlarında olayı para olduğu için hiçbirşey olmaz dont panic ...
Cevapla
D3M1R
katılmıyorum her şey paramı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.