Güncel

Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesinde! Sebebi NFT taleplerinin yavaşlaması mı?

NFT talebi yavaşladıkça Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine düşüyor! Detayları haberimizin devamından hep birlikte inceleyelim.

Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesinde! Sebebi NFT taleplerinin yavaşlaması mı?

Uzun süredir yüksek ağ maliyetleri nedeniyle eleştirilen Ethereum (ETH) blok zinciri, son zamanlarda işlem ücretlerinde altı ayın en düşük seviyesine, diğer bir deyişle Ağustos 2021'den bu yana en düşük seviyeye düştü.

Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesinde! Sebebi NFT taleplerinin yavaşlaması mı?

NFT talebi yavaşladıkça Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine düşüyor! 9 Mart'taki bir tweet'te, kripto para birimi veri toplama ve analitik platformu CryptoRank, bu bilgiyi doğruladı ve verileri doğrulamak için Ekim 2020'den bu yana Ethereum işlem ücretlerinin gelişimini gösteren tam bir grafik sağladı.

Bu istatistikler, kripto piyasası analiz firması CoinMetrics tarafından 9 Mart'ta yayınlanan bir tweet'te ve işlem ücretlerinin zaman içindeki hareketlerinin bir tablosunda yayınlanarak paylaşıldı.

Etherscan.io verilerine göre, bu içeriği hazırladığımız saatlerde Ethereum üzerinde işlem yapmanın ortalama maliyeti 2,24 dolardı.

CryptoRank, tweetinde ayrıca, yaklaşık üç ay boyunca bu aralıkta kaldıktan sonra işlem ücretlerinin arttığını ve bunu, takas edilemeyen belirteçlere (NFT'ler) ve merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilgideki artışa bağlayan uzmanlara atıfta bulundu.

Bununla birlikte, NFT'lere olan ilgi, dünyanın en büyük dijital koleksiyon ürünleri pazarı olan OpenSea'de günlük işlem hacminde 250 milyon dolara yakın bir seviyeden %72 oranında düşmüş durumda.

Ayrıca, işlem ücretlerindeki düşüş eğilimi, 2022'nin başından beri istikrarlı bir şekilde azalan ETH fiyatının düşmesine tekabül ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.