Güncel

Etohum'a büyük yatırım

Girişimcilere Etohum - Aslanoba ortaklığından 6 milyon dolar yatırım.

Etohum'a büyük yatırım

Türkiye’nin önde gelen birçok internet girişimine destek olarak hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum ile iş dünyasının önde gelen isimlerinden Hasan Aslanoba arasında yatırım anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Etohum Yatırım A.Ş. ve Hasan Aslanoba, seçilen girişimlere üç yıl içinde 6 milyon dolar yatırım yapacaklar.

Aslanoba Gıda A.Ş. CEO'su Hasan Aslanoba, Etohum A.Ş.'ye 1,2 milyon dolar yatırım yaparak Etohum'un yatırımcı şirketine yüzde 10 ortak oldu. Bu miktar, girişimcilerin ilk yatırımlarına destek olmak için kullanılacak ve yatırım tutarı üç yıl içinde 3 milyon dolara kadar artırılacak. Hasan Aslanoba, aynı zamanda Etohum'un üç yıl içinde seçtiği ve ortak olacağı 30 girişime Etohum A.Ş. ile birlikte 3 milyon dolar yatırım yapacak.

1369729299_hasanaslanobaburakbuyukdemirkerimture.jpg

Etohum A.Ş.'den yatırım desteği almak isteyen girişimciler için başvurular Haziran'da başlayıp Aralık ayına kadar devam edecek.

Etohum süreci nasıl işler?

Etohum, yeni ekonomiye odaklanan erken aşamadaki girişimleri destekleyen ve kendi internet şirketini kurmak isteyen girişimcilere ilk yatırımlarını yaparak süreci hızlandıran bir organizasyondur. Erken aşamada kendi intetnet şirketini kurmak üzere veya kurmuş olan girişimciler Etohum’dan destek almak için başvuru yapabilirler.

Belirlenen tarihler arasında Etohum'a başvuru yapanlar arasından seçilen 15 girişim, ilk etapta Etohum Kampı'na davet edilir ve bu süreçte farklı konularda uzmanlığı olan akıl hocaları, işlerini başlatmaya yardımcı olurken, aynı zamanda seçilen girişimcilere koçluk ve danışmanlık yaparlar. Bu girişimlere Etohum A.Ş. tarafından ilk yatırım yapılır.

Bugüne kadar 200'e yakın girişimi seçip destekleyen Etohum, Türkiye'nin önde gelen internet şirketlerinden Grupanya, Balerin, Evidea, Pembepanjur, İndirdik, Infodif, Ehil, Gamester, Userspots, Connected2me, Dekoreko gibi şirketleri de bu süreç içinde seçmiştir.

Yorumlar
tanzer
etohum aslında tohum değil fidan arıyor bence adı değişmeli. efidan olmalı. yurt disinda fikir bir deger taşıyor. etohum ise fikrin taşıdığı değeri inkar ediyor. Çalışan işlere destek oluyor. kusura bakmayın bunun adı melek yatirimcilik değil. kar ortaklığı...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.