Güncel

Google Android 13 ile birlikte kullanıcıların çok seveceği bir özelliği getirecek!

Google Android 13 halen geliştirmeye devam ediyor. AOSP olarak henüz Xiaomi, Samsung ve diğer üreticilerle bu sürümü paylaşmayan şirket, nihai sürümle birlikte kullanıcılara daha fazla kişileştirme sunacak.

Google Android 13 ile birlikte kullanıcıların çok seveceği bir özelliği getirecek!

Google, Android 13'ü geliştirmeye ve yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Şirket yeni özellik sayesinde Android kullanıcılarına kilit ekranındaki kısayolları düzenleyebilme imkânı tanıyacak. İşte detaylar.

Android 13 kişileştirme imkânı sunacak

Google'ın sunduğu diğer Android versiyonlarındaki kilit ekranında bulunan kısayollar size tanıdık gelse de ne yazık ki stok Android'deki bu kısayollar düzenlenemiyor. Ancak Google, çok düşünmüş olacak ki "Ya kilit ekranındaki kontrolleri de biz kullanıcılara verelim" demiş. Zira şirket daha çok kişileştirme seçeneğini Android 13 ile sunmayı hedefliyor.

Google, Android 13 ile birlikte kullanıcıların seveceği özelliği getirecek!

Android 13'ün geliştirici sürümden alınan ekran görüntüsü

Ekran görüntüsüne baktığımızda şimdilik kişileştirmede ne kullanılacağı gizlenmiş durumda ancak Google'ın bunun üzerinde çalıştığını biliniyor. 

Nothing OS'nin yeni sürümünde, kilit ekranındaki kısayollar ayarlar menüsünden değiştirilebilirken, Android ekosisteminde ise maalesef bu yapılamıyor. (Samsung'un kendi ara yüzü hariç) Google, yeni sürümle birlikte kilit ekranındaki kısayolları etkinleştirme düzenini değiştirecek. Twitter'da Dylan Roussel'in paylaştığı gönderide bunu görmek mümkün.

Xiaomi arayüzünde ise maalesef bu kısayolları istediğiniz şekilde değiştiremiyorsunuz. Sadece belirli seçenekleri ekleyebildiğiniz MIUI'de ilerleyen zamanda yeni özelliğin eklenmesi bekleniyor.

Yeni kişileştirme seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.