Güncel

GTA 6 haritası böyle mi olacak?

Yeni iddialara göre GTA 6'nın sahip olacağı harita, GTA 5'ten çok daha büyük olacak. İddianın sahibi ise GTA oyununun geliştiricisi olan Rockstar'ın bir çalışanı.

GTA 6 haritası böyle mi olacak?

Red Dead Redemption 2 ve GTA 6'nın yazılımsal testlerinde görev alan bir çalışan, GTA 6 haritası hakkında bazı bilgiler sızdırdı. Detaylar haberimizde.

GTA 6 haritası böyle mi olacak?

Bilindiği üzere Rockstar Games'in en bilinen oyunlarından biri de Grand Theft Auto, birçoğumuzun bildiği kısa ismi ile ise GTA... Geçtiğimiz cuma günü sizlere GTA oyunun son sürümü olan GTA 6'nın çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili sızan bazı bilgilerden bahsetmiştik. Serinin son versiyonu olan GTA 5’in üzerinden tam 7 yıl geçmesi ise oyunseverleri bu anlamda daha da sabırsız hale getirmişti. Şimdi ise GTA 6 hakkında sızan başka bir bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

GTA 6 haritası böyle mi olacak? - Resim : 1

Söz konusu iddialarının sahibi ise hem Red Dead Redemption 2 ve GTA 6'nın yazılımsal testlerinde görev alan bir Rockstar çalışanı. Dünyanın en büyük forumlarından olan "Reddit"te açıklamalarda bulunan Rockstar çalışanı, GTA 5'in haritasını GTA 6'ya oranla bir okulun oyun bahçesi olarak nitelendiriyor. Bu da GTA 6'nın haritasının ne denli büyük olduğu hakkında bizlere fikir veriyor. Açıklamaya göre GTA 6, iki büyük şehir ve bu şehirlere yerleştirilmiş 3 bölgeden meydana gelecek. Bu şehirlerden bir tanesinin "Carcer City" olarak isimlendirileceğini söyleyen kaynak, ikinci şehrin ise "Vice City" olacağını açıkladı. Açıklamaya göre Vice City isimli şehir Miami'yi, Carcer City isimli şehir ise ABD'nin Boston kentini temsil edecekmiş. 

Ayrıca iddiaların sahibi, Carcer City'nin büyük bir metropol olduğundan bahsediyor. O kadar büyükmüş ki; bu bölgede kaybolmanız mümkün olabilirmiş. Yaptığı testler sırasında zamanının büyük bir bölümünü Carcer City'de geçirdiğini söyleyen kaynak, bu şehirde ABD'nin ikonik tarihi yerlerinin bulunduğunun ve şehrin fazlasıyla ilgi çekici bir yer olduğunu ifade ediyor. 

GTA 6 haritası böyle mi olacak? - Resim : 2

İddiaların sahibi haritanın büyüklüğünü anlayabilmemiz için açıklamasında en basit olarak bize şu örneği veriyor; GTA 6'nın haritasının sahip olduğu büyüklük, bu haritanın aynı anda farklı iklimsel koşullara sahip olmasına da neden olmuş ve bu da oyuna doğrudan entegre edilmiş. Bu iddia doğru ise, oyunun belirli bir kısmında güneşli bir gün yaşanırken, aynı anda haritanın başka bir bölgesinde karlı ya da yağmurlu bir gün yaşanıyor olacak.

Ancak nedendir bilinmez, ortaya atılan iddialar, Reddit moderatörleri tarafından kısa zaman içinde silindi. Reddit, gönderinin neden silindiğine dair bir açıklama dahi yapmadı. Bu da iddiaların doğruluk payının yüksek olabileceği hakkında şüphe uyandırmıyor değil.

Yorumlar
akgt
Yorumunuz... adjg oyfox
Cevapla
Filozof adnan
arkadaşlar 20tl ye gonderceğini söyleyenlere itimat etmeyin Ben adnan yakında geliyorum gta 6 türkiye yaması bende insta adnn_gokmen7042 ulaşın ayrıca telefon çekilişimiz var ne kadar dm o kadar şans
Cevapla
tutsi kimi yan chek
ben oyunun yapımcısıyım oyun tamamen 20tl instagramdan takip eden 20 kişiye verilecek insta : yhar amin bashi
Cevapla
Rs
Gt5 haritası yan çevrilip ışık eklenmiş mis gibi insan kandırma
Cevapla
CONİSİS
İSMİNİZİ SÖYLEYİN SİZE GTA 6 İLE İLGİLİ BİLGİ VERİRİM
Yalan mı değilmi YalAn:)))
Kalitesi nasıl olacak
Cevapla
Pqueen
valla bende bilmiyorum hemen insin de yayın atak :D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.