Güncel

Han Solo: A Star Wars Story gişede üzdü!

Başrolünde Alden Ehrenreich'ın olduğu Han Solo: A Star Wars Story, anlaşılan izleyicilerin pek beklediği gibi bir film çıkmadı.


Bildiğiniz üzere geçtiğimiz cuma günü Han Solo'nun solo filmi vizyona girişini yaptı.

Başrolünde Alden Ehrenreich'ın olduğu Han Solo: A Star Wars Story, anlaşılan izleyicilerin pek beklediği gibi bir film çıkmadı. Bildiğiniz gibi normalde Star Wars filmleri gişeyi kasıp kavurmalarıyla biliniyor. Özellikle Star Wars The Force Awakens inanılmaz bir açılış yaparak aralık ayında etrafı kasıp kavurmayı başarmıştı.

Ardından gelen marka projeleri de bu başarı bayrağını taşımayı sürdürdü. Fakat Han Solo: A Star Wars Story aldığı eleştirilerin ardından ciddi anlamda tökezleyecek gibi görünüyor. Bu durum umarız Disney'in artık parasal mantıkla ilerlememesi adına iyi bir ders olmuştur.

Box Office Mojo'dan elde edilen verilere göre, Han Solo: A Star Wars Story ilk üç gününde 148 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu kazancın 83 milyon doları Amerika sınırları içerisinde kazanıldı. Geriye kalan 65 milyon dolarlık hasılat ise uluslararası gişelerden elde edilen hasılatlar. Bu kazancın Star Wars standartlarının fazlasıyla altında olduğu açık bir şekilde görülmekte.

Bakalım ilerleyen zamanlarda film beklediği başarıyı yakalayabilecek mi? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.