Güncel

Hologram ile evlenen adam!

Tokyo'dan Akihiko Kondo, sanal dünyada 16 yaşında bir şarkıcı olan hologram Hatsune Miku ile evlendi. İşte detaylar!

Hologram ile evlenen adam!

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bir okul yöneticisi olarak çalışan Akihiko Kondo, sanal dünyada 16 yaşında bir şarkıcı olan hologram Hatsune Miku ile evlendi.

35 yaşındaki Kondo'nun 17 bin 600 dolara Tokyo'da düzenlediği evlilik törenine ise annesi başta olmak üzere hiçbir akrabası katılmadı. Kondo, AFP haber ajansına yaptığı açıklamada "bu evliliğin annesi için çok da kutlanacak bir şey olmadığını" söylüyor.

Bir oyuncak bebek formunda düğüne gelen 'gelin' Miku ile Kondo'nun evlilik törenine yaklaşık 40 misafir katıldı. Kondo, 2 bin 800 dolara mal olan ve bilgisayarında konaklayan Miku ile Mart ayından beri beraber yaşıyor. "Onu hiçbir zaman aldatmadım, her zaman Miku-san'a aşık olacağım. Her gün onu düşünüyorum" diyen Japon adam, sıradan bir hayat yaşadığını söylüyor.

Hologramdan oluşan 'karısının' her gün onu uyandırdığını ve okula gönderdiğini anlatıyor. Her akşam işten eve dönerken geldiğini Miku'ya cep telefonuyla bildiriyor, bunun üzerine Miku evin ışıklarını açıyor. Aynı zamanda Kondo'nun ne zaman yatağa gitmesi gerektiğini de yine Miku söylüyor.

Hologram ile evlenen adam!

Kondo geceleri, Miku'nun parmağında yüzük olan oyuncak bebek versiyonuyla beraber uyuyor. Her ne kadar bu evliliğin yasal olarak bir geçerliliği olmasa da bu Miku'ya yüzük almak Kondo'nun bir kuyumcuya gitmesini engellememiş.

Hologramın üreticisi olan Gatebox şirketi ise bir evlilik sertifikası teslim ederek ikili arasındaki evliliğin 'boyutlar arası' olduğunu aktarıyor. Kondo bu açıdan yalnız değil: Gatebox şimdiye kadar bu şekilde 3 bin 700 evlilik sertifikası ihraç etmiş.

Kondo, gençlik yıllarında kadınlarla yaşadığı ilişkiler sırasında 'inek' olmakla suçlandığını anlatıyor. Daha önceki bir işyerinde bir kadın tarafından saldırıya uğradıktan sonra ise sinir krizi geçirdiğini ve hiçbir zaman evlenmemeye karar verdiğini söylüyor.

Kondo, Miku'ya 10 yıl boyunca aşık olduğunu anlayınca evlenmeye karar verdiğini ifade ediyor. Her ne kadar Japonya'da çok sayıda anime hayranı olsa da, Kondo'nun bu evliliği çok sayıda kişi tarafından şaşkınlıkla karşılanmış vaziyette.

Yorumlar
esin,,nur,,elif.,vs.bayanlar.
JAPONLARI AKILLI BİLİRDİK..zır deli bile bunu yapmaz.. hindistanda inek ile..hollanda da erkek ile erkek mısırda deve ile çinde keçi ile evleneni duymuştuk.. ancak jaaponyada hayal ile evleneni ilk defa duyduk..hahahaa erkeklerin çoğu manyak ya..!!
Cevapla
Ömer
Ben ağaç ile evlen kadını okududuktan sonra bu tarz olaylara şaşırmamaya başladım
esin,,nur,,elif.,vs.bayanlar.
yine çin,de şişme karı ile evlenen akılsız çinlilerde varmış. tam kafayı yimiş bunlar. aslında bu erkek şeklindeki manyakları toplayıp azor adasına atılması gerekir..orda birbirleri ile inekleri ile evlensinler..ahahhahaahahhuuuununininii kızlar gülün bu erkekçiklere..hahahaaahhaihihihiihhimuhahaha
saiit
italyada kedi ile evlenen..abd.de buzağı ile evlenenler almanyada kadın kadına evlenenlerde var...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.