İddia: Metaverse gayrimenkul satışları 2026 yılına kadar 5 milyar doları aşacak!

Yeni çalışma, Metaverse gayrimenkul satışlarının 2026 yılına kadar 5 milyar doları aşacağını gösteriyor.

İddia: Metaverse gayrimenkul satışları 2026 yılına kadar 5 milyar doları aşacak!

Metaverse daha dokunsal ve canlı bir gerçekliğe dönüştükçe, artan sayıda birey içerdiği sosyal ekolojinin bir parçası olmakla ilgilenecektir. Özellikle bu eğilimin metaverse gayrimenkul yatırım piyasasını etkilemesi bekleniyor.

 
22 Temmuz'da yayınlanan bir basın bülteninde, Technavio tarafından yürütülen dünya çapındaki pazar araştırmasına göre, metaverse arazi piyasasının değerinin katlanarak artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Pazar araştırması firması, metaverse'deki sanal gayrimenkulün değerinin 2026 yılına kadar 5,37 milyar dolar artmasının beklendiğini belirledi.

İddia: Metaverse gayrimenkul satışları 2026 yılına kadar 5 milyar doları aşacak! - Resim : 1

Pazar büyüklüğü büyümesi 5,37 milyar dolar. Kaynak: Technavio

Bu büyümenin iki farklı faktörden kaynaklanması bekleniyor. İlk olarak, metaverse giderek daha karma bir gerçeklik deneyimine doğru kayacaktır. Bu, ziyaretçilerin çeşitli uygulamaya özel amaçlar için ek açıklamalar yapabilecekleri ve etiketleri çözebilecekleri platformlara ek değer sağlayacaktır. 

İkinci olarak, kripto para birimlerinin artan popülaritesi ile ilgisi var, bu da bu tür mülkleri satmak veya kiralamak için edinmeyi daha erişilebilir ve kolay hale getirecek ve sahiplerine mülk kiralamak veya satmaktan gelir elde etme fırsatı sağlayacak.

Metaverse zorlukları olmadan değil

Pek çok olumlu yönüne rağmen, sanal emlak piyasasının zorlukları da yok değil. Gerçek dünyadaki emlak piyasasından çok farklı olması nedeniyle, hala yerini bulmaya çalışan yeni bir endüstridir. 

Her sanal arazinin, birinden diğerine değişen çeşitli kriterlere göre belirlenecek kendi fiyatlandırması olacaktır. Araştırmaya göre:

“Sanal arazi fiyatı, fiziksel dünyanın fiyatlandırma modelini takip etmiyor. Bu nedenle, metaverse gayrimenkul de dahil olmak üzere dijital varlıkların değeri, temel olarak alıcıların fiyatlarını nasıl algıladıklarına bağlı olacak ve dolayısıyla dalgalanmalara yol açacaktır.”

Yasal Uyarı:  Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.