iPhone 14'ün yeni özelliği Xiaomi telefonlara geliyor! [Dinamik Bildirimler!]

Yeni Apple iPhone 14 ile gelen Dinamik ada özelliği, ön kameranızı bildirimler ve müzik kontrolu gibi bazı işlevlerle gizlemenizi sağlıyor. Telefona gelen bildirimleri ön kameranın olduğu alanda gösteren bu işlev artık Xiaomi sayesinde Çinli üreticinin modellerine geliyor.

iPhone 14'ün yeni özelliği Xiaomi telefonlara geliyor! [Dinamik Bildirimler!]

Teknoloji devi Apple, yeni nesil cihazları iPhone 14 Pro ile birlikte yeni bir özellik olan Dynamic Island'ı sundu. Çok güzel görünen bu özellik, cihazınıza gelen bildirimleri ön kamera bölmesinde gösterilmesine olanak tanıyor.

Sevilen bu özellik geliştiricilerden biri sayesinde Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonlarda da kullanılacak. Özellik, MIUI 13 arayüzü için tasarlanmış tema sayesinde kullanılacak.

Dynamic Island'ı Xiaomi akıllı telefonlarda kullanabileceksiniz

Dinamik Ada özelliğini Xiaomi ekosistemine getiren bu tema, geliştiriciler sayesinde, iPhone'larda bulunan bir özelliğin ilk defa bu kadar hızlı bir şekilde transfer edilmesini sağladı. Tema henüz Xiaomi tarafından resmi olarak onaylanmış değil ancak ilerleyen zamanlarda temanın küresel olarak onaylanması bekleniyor.

iPhone 14'ün yeni özelliği Xiaomi telefonlara geliyor!

iPhone 14 Pro için Dynamic Island özelliği, ön kameranın varlığını gizlemeyi amaçlıyor. Ayrıca aramalar, aktif zamanlayıcılar, Bluetooth ile bağlanan cihazlar vb. bilgileri ön kamera bölmesinde gösterebiliyor.

Grumpy UI, medya kontrolünü ön kameraya getiriyor

Geliştirici, iPhone'larda bulunan Dynamic Island'ın bazı özelliklerini başarıyla Google Android işletim sistemine uyarlamayı başardı. Aşağıda, geliştiricinin başarıyla Android sistemine getirdiği bu özelliğin kısa bir videosunu bulabilirsiniz. Temanın adı Grumpy UI ve şu anda sadece Çin bölgesinde kullanıma sunulmuş durumda.

Tema, MIUI içinde entegre bir medya oynatıcıyı içeriyor ve bu öğeler görüntülendiğinde ön kamera bölmesini kapatıyor veya gizleyebiliyor.

Xiaomi, şimdilik bu işlev hakkında sessiz kalsa da Grumpy UI teması eğer yayınlanırsa oldukça beğeni kazanabilir. Temayı, Xiaomi Tema mağazasında aramak için Çince (怪脾气UI) ismini girerek aratabilirsiniz. Geliştiricinin söylediğine göre tema bazı bölgelerde bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda temanın küresel olarak yayınlanacağını belirtiliyor.