Güncel

İstanbul Kültür Üniversitesi'ne siber saldırı!

Bir siber saldırı haberi daha geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi’nin ihlal bildirimi paylaşıldı. Buna göre 15 bin 967 öğrencinin bilgilerinin ele geçirildiğini açıklandı.

İstanbul Kültür Üniversitesi'ne siber saldırı!

Son zamanlarda ardı ardına siber saldırı haberleri geliyor. En son yaşanan büyük YemekSepeti hacklenmesinden sonra bir haber de İstanbul Kültür Üniversitesi’nden geldi. Üniversiteye siber saldırı yapıldığı bildirildi. Buna göre öğrencilerin kişisel bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin ihlal bildirimini paylaştı. Yapılan saldırı sonucunda 15 bin 967 öğrencinin bilgilerinin ele geçirilmiş. Bu bilgiler görünüşe göre kimlik bilgileri ve öğrenci bilgilerinden oluşuyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi'ne siber saldırı!

İstanbul Kültür Üniversitesi'ne siber saldırı!

İnternette güvenlik her ne kadar daha önemli gelse de ve önlemler alınsa da görünüşe göre sunduğumuz hiç bir bilgi güvende değil. Ne kadar iyi sistemler kurulursa kurulsun saldırganlar bir açık bulmanın yollarını her zaman buluyor gibi görünüyor. Kimlik tanıma sistemleri dahi artık yeterli gelmemeye başladı. Uzmanlar bu konuyla ilgili uyarıyor olsa da ne yazık ki hiç bir önlem yeterli gelemiyor. Geçtiğimiz günlerde YemekSepeti'nde meydana gelen büyük hacklenme olayı da sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Bugünse T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından üniversiteye gerçekleştirilen siber saldırı ortaya çıktı.

Üniversite öğrencilerin bir çoğunun kişisel bilgileri çalındı. Yapılan bildirime göre T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi’ne yapılan saldırı sonucunda öğrenci bilgilerinin yer aldığı liste saldırganlar tarafından ele geçirildi. Öğrencilerin T.C. kimlik numarası, Doğum tarihi, Uyruk, Cinsiyet, Telefon numarası, Kurum e-posta adresleri, Ödeme durumu, Öğrenci adı soyadı, Öğrenci danışman adı soyadı, YÖK burs oranı bilgileri gibi bilgiler ele geçirildi.

Yorumlar
Bruh Moment
Hi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.