Güncel

İşte dünyanın ilk Bitcoin milyarderleri!

Winklevoss kardeşler, dünyanın ilk bitcoin milyarderleri oldular.

İşte dünyanın ilk Bitcoin milyarderleri!

ABD’li Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, Bitcoin’in değerinin 11413 doları görmesiyle birilikte, dünyanın ilk Bitcoin milyarderleri oldular ve tarihe geçtiler. Servetleri 1046 milyar dolara ulaşan Winklevoss kardeşlerin Bitcoin yatırımlarıyla %10000 kar ettiği açıklanırken, dünyadaki Bitcoin hacminin yaklaşık %1'ine sahip oldukları açıklandı.

İkizlerin Bitcoin'i 120 dolar değerindeyken satın almaya başladığını ve toplam 91666 adet Bitcoin’e sahip olduklarını bildirdi. Kardeşler, Bitcoin'i kurumsal şirketlerin yatrım yapmasına yol açmak için bir ticaret fonu kurmaya çalıştıkları ancak ABD Güvenlik ve Döviz Komisyonu tarafından onaylanmadığı bildirdiler.

1512476467_dunyanin-ilk-bitcoin-milyarderi-oldularqar-vbccee-qaqntgbf4qg.jpg

Sahip oldukları hiçbir Bitcoin’i satmayan Harvard Üniversitesi mezunu Winklevoss kardeşler daha önce Facebook fikrinin kendilerine ait olduğunu iddia ederek, Mark Zuckerberg’e dava açmışlardı. Zuckerberg'le 65 milyon dolar karşılığında anlaşan kardeşler, bu paranın 11 milyon dolarını Bitcoin’e harcamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.