Güncel

Keops Piramidi kadar bir asteroit dünyaya yaklaşıyor!

Keops Piramidinin boyutlarında olduğu öngörülen bir asteroitin, dünyanın yakınından geçeceğini açıkladı.

Keops Piramidi kadar bir asteroit dünyaya yaklaşıyor!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Keops Piramidinin boyutlarında olduğu öngörülen bir asteroitin, dünyanın yakınından geçeceğini açıkladı.

Boyutu 70 ila 160 metre arasında olacağı tahmin edilen asteroit, Dünya’nın 7.5 milyon kilometre yakınından geçecek. NASA'nın elindeki verilere göre, asteroitin çapı 70 ila 160 metre arasında. Uzmanlar, asteroitin saniyede 9 kilometreden yüksek hızla yol aldığını ve 29 Ağustos'ta gezegenimize mümkün olan en yakın mesafeye geleceğini belirtti.

Daha önce NASA, gelecek yüzyılda bilinen asteroitlerden herhangi birinin dünyayla çarpışma olasılığının neredeyse sıfır olduğu öngörüsünde bulunmuştu.

Keops Piramidi kadar bir asteroit dünyaya yaklaşıyor!

Yaklaşık olarak Keops Piramidinin boyutlarında olduğu öngörülen asteroit, NF23 olarak isimlendiriliyor. Öte yandan 2016 yılında potansiyel tehlikeli olarak nitelendirilen asteroitin boyutu, aslına bakarsanız bizim için bir şey değiştirmeyecek çünkü asteroitin gezegenimize çarpma ihtimali bulunmuyor.

Saniyede 9 kilometreden daha yüksek hızla hareket eden NF23, bu hızla yoluna devam ederse 29 Ağustos’ta gezegenimize en yakın mesafeden geçmiş olacak. Bakalım öngörülen teoriler gerçeğe dönüşecek ve NF23 bizleri gerçekten de teğet geçecek mi?

Yorumlar
Sefser
Bunun haricinde elnette Boris teker gecmeyecek, tam hedefinedusecek ama önüne daha var....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.