Güncel

Küçük esnafa can suyu: Facebook Shops resmen tanıtıldı

Farklı deneyimler peşinde koşan sosyal, Facebook Shops adını verdiği yeni hizmetini duyurdu.

Küçük esnafa can suyu: Facebook Shops resmen tanıtıldı

Eski popülerliği kalmasa da Facebook düzenli olarak yeni şeyler denemeye devam ediyor. Sosyal ağın yeni duyurduğu servisi ise Facebook Shops oldu. Kullanıcı dostu olduğu iddia edilen bu yeni servis satıcı ile müşteri arasındaki ilişkiyi daha da iyi hale getirmeyi planlıyor.

Küçük esnafa can suyu: Facebook Shops resmen tanıtıldı

Koronavirüs yüzünden zor günler geçiren fiziksel mağaza sahiplerine çevrimiçi bir alternatif getirmeyi planlayan Facebook Shops, ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ürünleri platforma yüklemek, katolog olarak sunmak ve öne çıkarmak gibi özellikleri bulunan bu servisin özellikle küçük esnafın sıkıntısına çare olması bekleniyor.

Çevrimiçi ödeme özellikle şimdilik sadece ABD'de kullanılabilen yeni servisin Türkiye'de kullanıma sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belirsiz. Ancak ilerleyen dönemde Instagram, WhatsApp ve Instagram Direct entegrasyonu ile Facebook Shops'un daha geniş kitlelere yayılacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.