Güncel

LocalBitcoins, Ukraynalı kullanıcılar için ücretleri ortadan kaldırıyor!

LocalBitcoins, bir sonraki duyuruya kadar hem Ukrayna'da hem de ülke dışında Ukraynalı kullanıcıları için tüm ücretleri kaldırma kararını duyurdu.

LocalBitcoins, Ukraynalı kullanıcılar için ücretleri ortadan kaldırıyor!

Dünyanın önde gelen eşler arası Bitcoin borsası LocalBitcoins, bir sonraki duyuruya kadar hem Ukrayna'da hem de ülke dışında Ukraynalı kullanıcıları için tüm ücretleri kaldırma kararını duyurdu.

LocalBitcoins, Ukraynalı kullanıcılar için ücretleri ortadan kaldırıyor!

Duyuru, Ukraynalı kullanıcıları için ne anlama geldiğine dair ayrıntılı bir açıklamayla birlikte 1 Mart'ta şirketin Twitter hesabında yayınlandı.

Ukraynalı kullanıcılar, bulundukları yerden bağımsız olarak ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı oluşturabilecekler, dünyanın herhangi bir yerinden Ukrayna'da anında Bitcoin (BTC) alma seçeneğine sahip olmalarının yanı sıra, ücretsiz olarak BTC'yi hızlı bir şekilde Ukrayna Grivnası'na dönüştürme olanağına sahip olacaklar.

LocalBitcoins Pazarlama Direktörü Jukka yapmış olduğu açıklamada; “LocalBitcoins'in temel değeri özgürlüktür. Şu anda Ukrayna'nın son derece zorlu zamanlar ile karşı karşıya olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle LocalBitcoins, Ukraynalı kullanıcılarından tüm ücretleri kaldırdı.” ifadelerine yer verdi.

Grivna, dünyanın dört bir yanından gelen destekle rekor kırdı

Bu duyurunun (ve diğer olumlu gelişmelerin) bir sonucu olarak, Ukrayna'nın ulusal para biriminin (Ukrayna Grivnası) ticaret hacmi kripto piyasasında rekor seviyelere ulaştı. Dikkat çekici sonuçlar LocalBitcoins ve Binance'in yanı sıra önde gelen bir Ukrayna borsası olan Kuna'da da kaydedildi.

Borsanın kararı, ülkenin Rus güçleri tarafından devam eden işgaliyle mücadele ederken Ukrayna halkına verilen desteğin son örneklerinden sadece biri.

Bu çatışmanın neden olduğu sorunlardan biri, Ukraynalıların geleneksel bankacılık sistemlerine erişiminin olmaması ve bu da onların giderek daha fazla kripto para birimlerine güvenmelerine neden oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.