Güncel

Mars'tan yeni görüntüler geldi! Hayrete düşeceksiniz

NASA'nın Mars helikopteri Ingenuity, Dünya'ya yeni görüntüler gönderdi. Gelen görüntüler ise Mars'ı kendine hayran bıraktı. İşte o harika görüntüler...

Mars'tan yeni görüntüler geldi! Hayrete düşeceksiniz

Mars helikopteri Ingenuity, Jezero Krateri kışı yaşarken toz, donma sıcaklıkları ve düşük güç nedeniyle iki aylık bir aradan sonra ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Kısa bir tur olmasına rağmen bu, Ingenuity'nin Mars'taki 31. uçuşu oldu ve Mars helikopteri tarafından çekilen yeni renkli görüntüler, sizin de onunla birlikte uçuyormuş gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Bu uçuş, Mars kışından sonra, Ingenuity'nin keşfetmekte olduğu antik nehir deltasında Perseverance'a katılma yolunda ilerlerken hala iyi çalıştığını göstermeyi amaçlıyordu.

Yeni görüntüler, Marslı Dennis takma adını kullanan Dünya'daki Perseverance ekibinin bir üyesi tarafından işlendi ve paylaşıldı. Renklendirilmiş görüntüler, ufka doğru bakan gezegenin yüzeyinden 10 metre yukarıda olmanın nasıl bir şey olduğunu görebilmemizi sağlıyor.

Yorumlar
Ramo
ALLAHA YEMİN OLSUNKİ BURASI MARS FALAN DEĞİL. SİZİ NASA PARMAĞINA DOLAMIŞ.
Cevapla
Burak
burası varya 51. bölgede biyerdir.
Cevapla
Nur
Marsta daha önce yaşadığımız orayı mahveden iblis şimdide dünyayı aynı sona yapay kıtlık, Haarp teknolojisiyle iklimi bozup,doğaya saldıkları Genetiğiyle oynanmış sivri sineklere doğadaki hayvan popülasyonunu bozup,yeraltında yaptıkları şehirlere çekilerek nükleer patlama ile dünyayıda marş ve ay gibi manyetik fırtına ile yok edecekler ya Ademoğlu olduğunu hatırlar özüne döner bunları durdursun yada kıyamet yakın
Cevapla
Fırat Polat
Engin Deniz. Allah birdir ve ondan başka yaratan yoktur. Hayatımda duyduğum en saçma şey şeytan bir sinek bile yaratamaz cahillik güzel bisey ya galiba doğru yanlış kendi kafana göre anlat. Biraz kitap okuyun ama deist kafalardaki değil sahih bilgi kaynağı olan kitapları bilim kurgu filmlerine yada fikirlerine örnek şudur ki köksüz ağaç olmaz ama olsa bile kurumaya ölmeye mahkumdur... Ben şuna inanmıyorum şu vardi şu yoktur diyemezsiniz bir kaynak kanıt veya bilgi olmadan. Inanmamakta yada inanmakta tabii ki özgürsün ama bir spermin içindeki 10bin bilincsiz ihtimalden biri olup oradan onun binlerce katı bir duruma gelip bilinçli biri olmak zaten herseyin kanıtı hadi sana bütün dünyanın imkanlarını verelim de bir sinek yarat yoktan var et yani bu mümkünse haklisin. Cehalet insana yakışmaz.
Fırat polat
Arkadas sen kendi kendine senaryo yazmışsın kıyamet kopacak soyle olursa böyle olursa kopmayacak bilmediğinden konuşmak olmaz. O kıyametin zamanı bellidir değişmez sadece biz bilemiyoruz zamanını fakat işaretleri yani alametleri var ki yaklaştığı bellidir ama şeytan yada insan kıyamete tesir edemez direkt. Ayrıca şeytanın yada Çinlilerin marsta yaşadığına dair nasıl bir delilin var sacmalamissin yani ve çok film izliyorsun sana 2 kitap tavsiye edeyim daha bilinçli olursun okursan 1. Mağfiretname Erz. İbrahim Hakkı hz. 2.RisaliyeyiNur Sait Nursi Hz. Ayrıca bir kaç defa da Kuran i Kerim meali Türkçe de olsa okursan şu an saçmaladığıni anlarsin. Farklı dusunme niyetim sana laf atmak değil ama bilmeden konuşmak yada olmayanı var sayıp anlatmak sıkıntılı bir olay. Mağfiret oku memnun olacaksın.
Eliyesea
Ablacım bence sen netflikse dizi senaryosu yaz bu nasıl bir yorum 😅
Fatma
Bu şeytani düşünceler her zaman olmuştur yer altı değil yerin dibinede girseler Allahın gazabında kurtulamazlar . Çünkü onların en büyük.düşmanı.ALLAH Celle celâli .Öyle bir güçki oşeytanın oyuncaklarınıda O.sınırsız güç yarattı Cehennem yakıtı olarak. Obombaların formülünü aktaran Rabbim ohoooo nelere kadir. Uyandıklarında işleri bitmiş olacak .AMİN İnşallah .
Engin deniz
Dünya cehennemdir kovulduk bu dünyayı şeytan yarattı zaten .benimle aynı fikirde olan birini ilk defa buldum .
Ferhat
Bu da sucuk degildir umarım
Cevapla
Sami
İnşallah sahra çölü değildir 🤔🤔🤔
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.