Metaverse evrenin ilk büyükelçiliği açılıyor

Karayip Adaları ülkesi Barbados metaverse evrenine hızlı bir giriş yaptı. Barbaros sanal gerçekliğe dayanan Metaverse’te büyükelçilik açan ilk ülke olacak.

Metaverse evrenin ilk büyükelçiliği açılıyor

Metaverse evreninde bir gelişme daha yaşandı. Karayipler’in ada ülkelerinden biri olan Barbados metaverse evrenine hızlı bir giril yaptı. Sanal gerçekliğe dayanan bir konsept olan metaverse hayatımıza entegre olmaya başladı. Barbados şimdi metaverse evreninde ilk büyükelçilik açan ülke olacak.

Barbados Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Büyükelçilik haberini duyurdu.  Metaverse elçiliğinin kurulması için 3 boyutlu sanal gerçeklik platformu Decentraland ile sözleşme de imzalandı.

İlk Metaverse Büyükelçiliği açılıyor!

Decentraland, “Bugün dünyanın ilk Metaverse Büyükelçiliğini kuran Barbados yönetimini Decentraland'a davet etmekten gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Metaverse'te açılacak büyükelçilik binası artık bu evrenin hayatımıza daha fazla entegre olacağının göstergesi. Sanal evrende açılan bu büyükelçilik farklı projelere, arazinin belirlenmesine ve satın alınmasına, sanal elçilik ve konsoloslukların mimarisinin oluşturulmasına ve e-vize gibi hizmetler sağlanmasına yardımcı olacak. Sanal gerçeklik elçiliği için açılış tarihi olarak Ocak ayı verildi. 

Barbadoslu yetkililer birden fazla Metaverse şirketiyle birlikte çalışmayı planladıklarını duyurdu. Barbadoslu yetkililerin, Somnium Space ve SuperWorld gibi diğer sanal gerçeklik platformlarıyla da anlaşmalar imzaladığı bildirildi. Geçtiğimiz günlerde ilk metaverse şehir de kurulmuştu. Güney Kore Seoul şehri için metaverse versiyonun oluşturulduğu duyurulmuştu. Adidas gibi büyük markalar da metaverse evrende ürün lisanslarını almaya başladılar. Bu da bu sanal evrenin hayatımıza daha çok entegre olacağı anlamına geliyor.