Teknoloji milyarderi metaverse yatırımlarını yorumladı!

Bir çok yatırımı olan ve kripto paraya da önem veren teknoloji milyarderi şimdi yeni bir kavram olan metaverse için bazı yorumlarda bulundu.

Teknoloji milyarderi metaverse yatırımlarını yorumladı!

Porto Rikolu milyarder işadamı Orlando Bravo'ya göre, metaverse kesinlikle yatırım yapılması gereken bir kavram. Özel sermaye şirketi Thoma Bravo'nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Bravo, CNBC'yemetaverse”nin 2021'in büyük olayı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Milyarder Cuma günü CNBC ile yaptığı röportajda, "Yatırım yapılabilir ve çok büyük olacak" dedi.

Teknoloji milyarderi metaverse yatırımlarını yorumladı!

Teknoloji milyarderi metaverse yatırımlarını yorumladı! - Resim : 1

Metaverse, insanların “Ready Player One” romanında ve filminde tasvir edilene çok benzeyen sanal bir dünyada yaşamalarına, çalışmalarına ve oynamalarına izin veren bir tür kulaklık veya akıllı gözlük taktığı bir bilimkurgu konsepti. Bakış açınıza bağlı olarak, ya ütopik bir rüya ya da distopik bir kabus olabilir.

Metaverse terimi, geçen ay Facebook'un kurucu ortağı Mark Zuckerberg tarafından Facebook'un adını Meta olarak değiştirip yeni şirketin metaverse'e odaklanacağını söylediğinde dikkatleri üzerine çekti. “Metaverse, tıpkı başladığımız zamanki sosyal ağlar gibi bir sonraki sınır” olarak tanımlanıyor. Thoma Bravo, yönetim altındaki 83 milyar dolardan fazla varlığa ve 40'tan fazla yazılım şirketinden oluşan bir portföye sahip bir milyarder. Siber güvenlik firmaları McAfee ve Barracuda ile kurumsal yazılım firması Dynatrace gibi şirketlere yatırım yaptı. Meta veriye ek olarak, Bravo kripto konusunda da yükselişte ve açıklanmayan bir miktarda bitcoin'e sahip. Teknoloji milyarderine göre metaverse "yeni büyük" kavram olacak.